A K T U A L N O Ś C I
4.07.2019
W zwiazku z urlopami i przedłożonymi zwolnieniami lekarskimi nauczycieli zajęcia w wakacje dla uczniow oddziału zerówkowego zostają odwołane.
Sekretariat czynny dla petentów do 9 lipca w godz. 6.00 - 13.00 przerwa urlopowa miedzy 10 lipca a 4 sierpnia.
Czas Mosiny
21.06.2019
W środę, 19. czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek. Zakończył się trudniejszy niż zazwyczaj rok szkolny. Mury gminnych szkół opuścili ostatni gimnazjaliści i pierwsi ósmoklasiści.
Wielu z nich osiągnęło wspaniałe wyniki w nauce i może pochwalić się sukcesami w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach.
Kilku może się poszczycić tytułem laureata konkursu kuratoryjnego, który daje możliwość wyboru najlepszego liceum.
Wśród naszych uczniów jest liczna grupa sportowców sięgających po mistrzowskie tytuły na krajowych i międzynarodowych zawodach.
Wśród absolwentów nie brakuje wszechstronnie uzdolnionych młodych ludzi z talentami muzycznymi, tanecznymi, aktorskimi, pisarskimi, czy plastycznymi. Nie brak społeczników i wolontariuszy.
Możemy być dumni z naszej młodzieży i nauczycieli.
Wszystkim, którzy stawiali sobie śmiałe cele i je zrealizowali, serdecznie gratulujemy.
Tym, którzy odczuwają niedosyt, życzymy sukcesów w kolejnym roku szkolnym.
Miałam przyjemność uczestniczenia w zakończeniu roku szkolnego m.in. w Szkole Podstawowej w Rogalinku.
Po raz kolejny nauczyciele i uczniowie tej niedużej szkoły wiejskiej pokazali, że potrafią osiągać najwyższe wyniki. Na szczególną uwagę zasługuje wysoki poziom nauczania matematyki w tej szkole.
Tu szczególne wyrazy uznania składam pani Marioli Samborskiej – nauczycielce tego przedmiotu.
Gratuluję także pani Monice Szufnarowskiej – dyrektorowi i nauczycielowi języka polskiego i całemu Gronu Pedagogicznemu, bo nauka i wychowanie to gra zespołowa.
Orginalny tekst: https://czasmosiny2.pl/podsumowanie-roku-szkolnego-2018-2019/?fbclid=IwAR1925JWwVnBiCpxSoGU4OU70dCjV56AICn3M0aFn7bSRd_FNFlHfExMlvM
Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego
19.06.2019
Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego w Szkole Podstawowej w Rogalinku zaszczyciła swoją obecnością przewodnicząca Rady Miejskiej pani Małgorzata Kaptur, radni p. Ewelina Dudek, p. Zbigniew Grygier, sołtys wsi Rogalinek p. Dorota Domagała, ksiądz proboszcz Eugeniusz Kiszka.
Stefan Wieczorek odebrał Nagrodę za całokształt pracy dydaktycznej
18.06.2019
W ubiegłym tygodniu Pan Stefan Wieczorek odebrał Nagrodę za całokształt pracy dydaktycznej na rzecz dzieci, jego działalność sportową docenił Burmistrz Gminy Mosina Przemysław Mieloch.
Z kolei uczeń kl. 6 - Franciszek Mumot - za osiągnięcia ogólnopolskie w kolarstwie otrzymał stypendium. Jest jednym z 10 uczniów w gminie, którzy dostąpili tego zaszczytu. Gratulujemy!
Kapsle, guma, palant, klasy...
18.06.2019
Kapsle, guma, palant, klasy... przywracamy status zapomnianych gier podwórkowych i uczymy młodszych, jak nie nudzić się w wakacje - projekt kl. 6 - język polski
Lektura w pudełku - projekt klasy 6 - język polski
14.06.2019
Koncert na pianino i flet poprzeczny
14.06.2019
Koncert na pianino i flet poprzeczny w Hali Sportowo- Widowiskowej naszych zdolnych uczniów: Zosi i Heleny Jurga, Tosi Mumot oraz Zosi i Olka Ożańskich. Młodzi muzycy ćwiczą pod okiem p. Moniki Mumot oraz p. Iwony Grenda. Gratuluję dzieciom występu i dziękuję paniom nauczycielkom
Wyniki egzaminu Ósmoklasisty
14.06.2019
Uroczyste Zakończenie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum
13.06.2019
Uroczystosć zaszczycił swoją obecnością wice Burmistrz gminy Mosina pan Adam Ejchorst.
Żywa lekcja historii...
10.06.2019
Sesja plusem 3 - badanie wyników z matematyki
10.06.2019
Jump Arena- rozgrzewka!
10.06.2019
Wycieczka do Mosiny
10.06.2019
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Dzieci z klasy I i II zwiedzały dzisiaj Mosinę.Na początku obejrzeliśmy wystawę "Rogalinek wieś niezwykła" w galerii sztuki. Potem odbyliśmy długi spacer ulicami Mosiny, rozwiązując QUEST - MOSINA W XIX WIEKU,(przygotowany przez uczniów i nauczycieli ze szkoły nr 2) odkrywając nieznane zakątki, budowle, pomniki i inne wartościowe elementy dawnej Mosiny. Na zakończenie wyprawy nie mogło zabraknąć lodów dla ochłody po trudach wędrówki.
Rajd śladami pustelnika
10.06.2019
Dnia 10.06. 2019 klasa I wybrała się pieszo do lasu. Przed wyruszeniem w drogę, dzieci przypomniały zasady zachowania bezpieczeństwa w lesie. Maszerowaliśmy prawie 5km , podziwiając uroki krajobrazu leśnego i rozpoznawając rośliny leśne. Przy krzyżu pustelnika wysłuchaliśmy legendy o powstańcu, który dawno temu ukrywał się w tych lasach. Gdy dotarliśmy do celu, czekało na nas ognisko przygotowane przez p. M. Gramzę. Po posiłku czekała nas droga powrotna, ale tutaj znów zaskoczył nas tata Zosi i zorganizował nam podróż do szkoły. Dziękujemy również mamie Zosi za opiekę podczas rajdu.
Kraina Krasnoludków
8.06.2019
Poprzez koncerty zostały przybliżone dzieciom zagadnienia muzyczne. Artyści pokazali również, że muzyka pełni ważną rolę w życiu człowieka.
Podczas ostatniego koncertu posłuchaliśmy dźwięków lasu w wykonaniu artystów grających na gitarze i flecie.
Festyn w Rogalinku z okazji Dnia Dziecka
3.06.2019
Kto nie był, niech żałuje! Festyn w Rogalinku z okazji Dnia Dziecka przy zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli, przy sprzyjającej pogodzie pozwolił na integrację mieszkańców Rogalinka i Sasinowa, był też promocją wsi, szczególnie jej walorów przyrodniczych. Dochód z festynu zasili konto Rady Rodziców, zebraliśmy 6.000 zł! Dziękujemy!
Wycieczka do Warszawy
3.06.2019
Byliśmy u króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na audiencji w Zamku Królewskim, w Łazienkach o poranku, w Centrum Nauki Kopernik, w Zoo i braliśmy udział w Grach miejskich- poznajemy stare miasto.
Kiermasz charytatywny zorganizowany przez SU z inicjatywy Tosi Mumot na rzecz chorej Nadii
28.05.2019
Ze sprzedaży zabawek na dzisiejszym kiermaszu charytatywnym zorganizowanym przez SU z inicjatywy Tosi Mumot na rzecz chorej Nadii pozyskaliśmy 450 zl i 166zł ze sprzedaży ciast. Jutro kontynuujemy sprzedaż zabawek na przerwach: 9.40, 10.35 i 11.35. Zapraszamy na zakupy😊
Dziękujemy ofiarodawcom, p. Monice Mumot za pomoc w porannym nadzorowaniu stoisk oraz osobom piekącym ciasta na kiermasz.
Link do programu o Nadii w TVN.
https://fakty.tvn24.pl/…/trwa-wyscig-z-czasem-o-zycie-nadii…
Samorząd Uczniowski
Laureaci Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur"
24.05.2019
Laureaci Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur" Eryk Fryske i Jan Szufnarowski kl.5 odbierają nagrody. Serdecznie gratulujemy niezastąpionej Pani Marioli Samborskiej i jesteśmy dumni z naszych wielkich matematycznych umysłów.
Zajęcia o charakterze profilaktycznym
24.05.2019
20 maja 2019r. w klasach 7,8 i 3 gimnazjum odbyły się zajęcia, podczas których uczniowie spotkali się z funkcjonariuszem Policji i kuratorem Sądu Rejonowego. Zajęcia o charakterze profilaktycznym miały na celu zwiększenie świadomości młodych osób w zakresie konsekwencji wynikających z nieprzestrzegania przepisów prawa, uświadomienia istnienia niebezpieczeństw, tj.: przemoc, uzależnienie od środków psychoaktywnych, internetu i ich wpływu na rozwój, a także wskazania właściwych sposobów rozwiązania problemów rówieśniczych.
GMINNYM KONKURSIE O KRÓLOWEJ ELŻBIECIE II Z ELEMENTAMI WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII
24.05.2019
Miło jest mi poinformować, że na etapie gminnym w GMINNYM KONKURSIE O KRÓLOWEJ ELŻBIECIE II Z ELEMENTAMI WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII - 28.05.2019 naszą Szkołę będą reprezentować uczniowie kl VI: Zuzanna, Pola i Kacper. Gratuluję najwyższych wyników na etapie szkolnym i życzę dalszych sukcesów😊
Przedstawienie o powstaniu wielkopolskim dla uczniów naszej szkoły. Dziękujemy!
20.05.2019
Poznajcie głównych bohaterów projektu "A u nas powstanie!".
Tym razem nie tych, którzy grają postaci w naszym spektaklu, ale tych, dzięki którym o Powstaniu Wielkopolskim mogą dowiedzieć się młodzi ludzie z małych miejscowości. Duma! 💪🇵🇱💗
.
.
Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Muzyczne spotkania
18.05.2019
W maju odbyły się dwa koncerty muzyczne dla dzieci klas 0-3. Dźwięki Disneylandu, oraz Muzyczny market.
Poprzez koncerty w prosty i atrakcyjny sposób zostają przybliżone dzieciom zagadnienia dotyczące muzyki, czy instrumentów. spoiwem łączącym te występy jest muzyka grana na żywo.Dzieci poznały więc skrzypce i ich różne brzmienie i wykorzystanie, akordeon, okarynę, flet prosty i podwójny oraz drumlę. Wszystkie te instrumenty tworzyły piękny, wspólny portret.
Wyniki Kangur 2019
15.05.2019
Miło nam poinformować, że wśród naszych uczniów są laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego KANGUR
Mosina Samorządem Stoi
15.05.2019
Dzisiaj odbyła się kolejna edycja konkursu pod patronatem Rady Miejskiej pt. Mosina Samorządem Stoi. Do konkursu przystąpiło 7 reprezentacji szkół tj. SP nr 1 Mosinia, SP nr 2 Mosina, SP Krosinko, SP Daszewice, SP Rogalin, SP Rogalinek, SP Pecna. Nagrody w konkursie ufundowali Radni Rady Miejskiej oraz Gmina Mosina.
➡Konkurs składał się z trzech etapów: pierwszy test wiedzy, drugi zwiazny z rozpoznawaniem miejsc na terenie Gminy, trzeci (najbardziej kreatywny) związany z prezentacją pomysłów na inwestycje w kwocie 5 milionów złotych.
➡W wyniku wszytskich etapów zwycięzcą konkursu została Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie, drugie miejsce zajęła Szkola Podstawowa nr 2 w Mosinie, a trzecie Szkoła Podstawowa Z Rogalinka.
Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie Małgorzata Kaptur, Wiesława Mania oraz Dominik Michalak.
Dziękujemy i zapraszamy za rok do Rogalinka!
Warsztaty " CHCĘ BYĆ KIMŚ..."
13.05.2019
W czwartek, 9 maja 2019r uczniowie klas 8 i 3 gimnazjum uczestniczyli w zorganizowanych przez Mosinska Bibliotekę Publiczną warsztatach motywacyjnych prowadzonych przez Michała Zawadkę - pisarza, autora książek motywacyjnych dla dzieci i młodzieży.
Warsztaty " CHCĘ BYĆ KIMŚ..." miały na celu przybliżenie młodzieży, jak radzić sobie z presją grupy, jak wybierać własną drogę do osiągnięcia celu, cierpliwie i wytrwale dążyć do spełnienia marzeń i pracować nad rozwojem osobistym. Uświadomiły również wszystkim uczestnikom jak wiele dobrego w naszym życiu może przynieść zmiana podejścia od „oceniania” do „doceniania”.
Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Olimpus
13.05.2019
Miło nam poinformować, że wśród naszych uczniów są laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Olimpus
TYDZIEŃ BIBLIOTEK W ROGALINKU ROZPOCZĘTY!
9.05.2019
szkolny etap IV GMINNEGO KONKURSU WIEDZY O DYNASTII PIASTÓW
9.05.2019
Uczniowie: Jan kl 5, Martyna i Krzysztof kl. 6 zdobyli najwięcej punktów w szkolnym etapie IV GMINNEGO KONKURSU WIEDZY O DYNASTII PIASTÓW: " MONARCHIA WCZESNOPIASTOWSKA" i będą reprezentować Szkołę na etapie gminnym. Serdecznie gratulujemy!
Wyniki VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik Historyczny”
2.05.2019
Z wielką przyjemnością ogłaszam wyniki VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik Historyczny”, w którym wzięło udział blisko 3. tysiące uczestników, w poszczególnych kategoriach wiekowych nasi uczniowie zdobyli:
2. miejsce w województwie – Oskar Gerke i Wiktoria Jędrzejczak
3. miejsce w województwie – Jan Szufnarowski
4. miejsce w województwie – Kamil Grzelaszyk i Marika Łuczak
5. miejsce w województwie - Marek Giernacki
6. miejsce w województwie – Emil Szufnarowski
Gratuluję! Dyrektor Szkoły
Życzenia
22.04.2019
Rodzinnych Świąt osnutych tajemnicą Zmartwychwstania, poczucia bliskości, czasu na rozmowy, radości z czasu, który liczy się najbardziej
Monika Szufnarowska Dyrektor Szkoły
Zielona Szkoła w Hermanowie
17.04.2019
Zajęcia sportowe z animatorem. Gry i zabawy, które mobilizują wszystkich do zdrowej, wesołej rywalizacji. Krótkie przerwy na łyk wody i dalsze emocje sportowe. Kolejne zajęcia: warsztaty ceramiczne. Ciekawe zajęcia plastyczne z panem Grzegorzem, polegające na lepienie z gliny, która jest bardzo plastyczna i wysycha sama (po około 2 tyg) czyli nie trzeba jej wypalić w piecu ceramicznym. Kolejne warsztaty edukacyjne: "Jeździectwo naturalne" - wow! Robi wrażenie!
Gminny Konkurs Anglomat
4.04.2019
Drużyna z klasy 4 w składzie Zuzanna Wierzbicka, Szymon Ratajski i Emil Szufnarowski zajęła dziś II miejsce w Gminnym Konkursie Matematyczno Językowym Anglomat.
Serdecznie gratulujemy!
Programowanie z ozobotami
29.03.2019
Na lekcji dzieci programowały roboty przy pomocy sekwencji kolorów, wcześniej planując użycie właściwych kodów. Ręka lewa, ręka prawa, to zajęcia , na których skupiliśmy się na rozróżnianiu kierunków.
"Wiosenne Przebudzenie"
28.03.2019
Wczoraj, podczas gminnych eliminacji Konkursu Recytatorskiego "Wiosenne Przebudzenie" naszą szkołę godnie reprezentowały: Oliwia z klasy 0, Iga z kl. 5 i Karolina (3 gimnazjum). Z dumą informujemy, że I miejsce w kategorii klas 0-3 zajęła Oliwka, która 12 kwietnia w Murowanej Goślinie będzie przedstawicielką Gminy Mosina na Konkursie Powiatowym. Gratulujemy również Idze (3 miejsce) i Karolinie.
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Olimpus Zima
25.03.2019
"Wiosenne Przebudzenie"
24.03.2019
Uczniowie powitali wiosnę w poetycki sposób, prezentując wiersze podczas szkolnych eliminacji XX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Wiosenne Przebudzenie". Poziom prezentacji wybranych utworów był bardzo wysoki, jednak po burzliwych naradach jury wybrało najlepsze interpretacje. W kategorii klas 0-3 I miejsce zajęła Oliwia z klasy O, II Zosia z klasy II, a III Xawery z klasy III. W grupie klas IV-VI I miejsce zajęła Iga z klasy V, II Zuzia z klasy VI, a III Nicola z klasy VI. W grupie klas VII-III g I miejsce zajęła Karolina z klasy III g, II Małgosia z klasy VII, a III Maja z klasy VII. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
I Dzień Wiosny
24.03.2019
Samorząd Uczniowski zorganizował dziś I Dzień Wiosny. Z tej okazji każda klasa wykonała marzannę ze słomy i papieru, która skończyła swój żywot na stosie. Ponadto odbył się wiosenny pokaz mody bajkowej i ekologicznej mody kapeluszowej, który rewelacyjnie poprowadziła Pola z kl. 6 Uczniowie i nauczyciele głosowali na najciekawszy strój bajkowy i kapelusz. Zwycięzcami zostali: Stasiu kl 2, Mateusz kl 3, Olek kl. 0a oraz Wiktor kl 4, Iga kl 5 i Jadzia kl. 4. Gratulujemy pomysłowości wszystkim uczestnikom. Uczestnicy pokazu otrzymali nagrodę za udział, a zwycięzcy nagrodę za największą ilość głosów. Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród
Wycieczka do Mniszek
24.03.2019
Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach jest bardzo ciekawym miejscem na mapie turystycznej Polski. Dnia 20 marca 2019 klasy 0A, 0B i I wyjechały na wycieczkę właśnie do Mniszek. W centrum można było zobaczyć najróżniejsze sprzęty używane podczas dawnych prac domowych i rolniczych, oraz warsztaty ginących zawodów. Przewodnik p. Marcin połączył zwiedzanie z zajęciami edukacyjnymi poprzez specjalnie przygotowane stanowiska. Zaczęliśmy od kowala, później był warsztat bednarsko- stolarski, szewski, garncarski. Dzieci zobaczyły stanowisko praczki, pszczelarza, skład kolonialny, urządzenia do przeróbki mleka oraz wyposażenie kuchni. We wszystkich tych zajęciach dzieci mogły brać udział. A więc bawiły się w kowala, szewca, przymierzali „szuńdy”, pracowali przy „kobyłce”, zaglądali do wnętrza ula, próbowali podkuć konia, poznali duszę żelazka, dowiedzieli się co można kupić w „składzie kolonialnym”, poznali naczynia kuchenne, zobaczyły również wyposażenie dawnej szkoły. Największą frajdą były warsztaty wikliniarskie, gdzie dzieci wykonały wiklinowe wózki, które zabrały do domu. Z dużym zaciekawieniem uczniowie słuchali prelekcji przewodników podczas zwiedzania i warsztatów. Do domów wszyscy wrócili pełni wrażeń, humoru i doświadczeń.
"Ortograficzne potyczki"
19.03.2019
W piątek w Szkole Podstawowej w Rogalinku odbyła się kolejna edycja gminnego etapu konkursu "Ortograficzne potyczki". W szranki stanęło osiem drużyn po trzy osoby. Uczniowie klas szóstych ze szkół w Gminie Mosina rozwiązywali zadania ortograficzne związane tematycznie z powstaniem wielkopolskim. Naszą szkołę reprezentowali Zofia Jurga, Apolonia Dudek, Franciszek Mumot i to oni napisali najlepiej z 24 uczestników językowych zmagań. Zespół z Rogalinka już maju powalczy o kolejne sukcesy tym razem na szczeblu powiatowym.
Gratuluję moim uczniom sukcesu, dziękuję za mobilizację i ciężką pracę podczas przygotowań do konkursu. Pani Darii Juskowiak dziękuję za przygotowanie okolicznościowych dyplomów dla uczniów i nauczycieli, a Radzie Rodziców - za ufundowanie nagród - słowników frazeologicznych i słowników poprawnej polszczyzny. Dziękuję także Pani Annie Balcerek-Kałek za pomoc w wręczaniu nagród i motywujące uczniów przemówienie.
Monika Szufnarowska
Ksiązki kucharskie w kl. 2
14.03.2019
Wczoraj klasa 2 zaglądają do książek kucharskich. Uczniowie obejrzeli różne rodzaje książek, nauczyli się, jak z nich korzystać, stworzyli własne przepisy na pasty i surówki, a w końcu wykorzystali zdobytą wiedzę w praktyce i zrealizowali swoje przepisy, przygotowując dla siebie II śniadanie! Było pysznie, zdrowo i wesoło . Fajnie jest jeść własne potrawy w miłym towarzystwie.
Rady drugoklasistów dla Wszystkich, którzy mimo marcowej pogody chcą się cieszyć dobrym zdrowiem i samopoczuciem!
14.03.2019
Rady drugoklasistów dla Wszystkich, którzy mimo marcowej pogody chcą się cieszyć dobrym zdrowiem i samopoczuciem!
Rogalinek: niecodziennie odkrycie na szkolnym strychu
12.03.2019
Rogalinek: niecodziennie odkrycie na szkolnym strychu.
https://www.youtube.com/watch?v=J6WIGJcebYs&feature=share
Szkolne wspomnienia
1.03.2019
Dnia 28.02.2019. klasę pierwszą odwiedziła była nauczycielka matematyki i dyrektorka naszej szkoły p. D. Domagała.
Dowiedzieliśmy się kilka ciekawostek o dawnej szkole, między innymi jak wyglądały ławki, książki, przybory szkolne, czym pisano i co to jest kałamarz. Najbardziej zaintrygował dzieci fakt, że kiedyś w szkole zostawało się po lekcjach, nie w świetlicy, ale za karę i trzeba był dany materiał powtarzać aż do skutku. Spotkanie było pouczające i ciekawe.
Mistrzostwac powiatu poznańskiego w warcabach
28.02.2019
Nasi uczniowie brali dzisiaj udział w Mistrzostwach powiatu poznańskiego w warcabach i zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej. Gratulacje dla Zosi Jurgi, Martyny Majki, Tomka Aniołowskiego, Franka Mumota i Emila Szufnarowskiego!
Akcja UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”
26.02.2019
Jutro (środa 27.2.2019) na czwartej lekcji odbędzie się sprzedaż charytatywnych laleczek w ramach akcji UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”.
Koszt jednej laleczki wynosi 30zł.
Na długiej przerwie będzie można obejrzeć laleczki, które będą wystawione na dolnym korytarzu. Dzieci z klas młodszych mogą przyjść z wychowawcą przed długą przerwą, a następnie dokonać zakupu po przerwie, tak jak pozostali uczniowie.
OSOBY, KTÓRE NIE NAPISAŁY W AKCIE URODZENIA „REZERWACJA”, A CHCĄ KUPIĆ SWOJĄ LALKĘ, PROSZONE SĄ O PODEJŚCIE DO PRZEDSZKOLA I UZUPEŁNIENIE AKTU, W PRZECIWNYM RAZIE LALECZKA ZOSTANIE WYSTAWIONA NA SPRZEDAŻ.
Osoby, które wcale nie wypełniły „aktu urodzenia” również proszone są o podejście do klasy 0b.
Fabryczne fantazje
26.02.2019
Bohaterowie tego odcinka zaprosili nas na wycieczkę do fabryki zabawek. Oprócz zabawek znaleźliśmy tam melodię, rytm, całe piosenki, oraz perkusję i gitarę.
"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek"
26.02.2019
Klasa II w trakcie przerabiania lektury pt. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Dziś było kreatywnie, głośno, ryżowo i kolorowo... Nasze skarpetkowe stworki zachwyciły wszystkich. Dzieci pokochały swoje "dzieła" od pierwszego wejrzenia, mowy więc nie było o zrobieniu wystawy w klasie! Wszystkie skarpetki -przytulanki powędrowały od razu ze swoimi twórcami do domów. .. Miejmy nadzieję, że przed nimi (czyli: skarpetkami) także ciekawe przygody... (wystarczy dziura pod pralką)!
Poznajemy tajemnice strychu naszej szkoły...
22.02.2019
Ten "skarb" dostarczył nam wiele cennych informacji o dawnych czasach, dlatego też sami postanowiliśmy przygotować "Kapsułę czasu" dla następnych pokoleń... W tym celu napisaliśmy dziś list do przyszłych naszych "odkrywców ", w którym opisujemy to, co ( w naszym pojęciu) jest najważniejszą zdobyczą XXI wieku... Dokumentację uzupełniliśmy rysunkami naszej szkoły i przedmiotami, którymi otaczamy się na co dzień. Jutro dołączymy symboliczne przedmioty, które kojarzą się z naszymi czasami... Ale o tym sza... To nasza wielka tajemnica
... DO JUTRA !
Rysowanie wiedzy, gra Pentomino, drama na lekcjach w klasie pierwszej
21.02.2019
Rysowanie wiedzy, gra Pentomino, drama na lekcjach w klasie pierwszej.
Finał Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
18.02.2019
Jesteśmy na finale Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Uczeń naszej szkoły z klasy 8 Kacper Pannert awanował do finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.
18.02.2019
Odkrycie
18.02.2019
14 lutego podczas prac związanych z termomodernizacją dokonano nietuzinkowego odkrycia. W starej łazience na piętrze najstarszej części naszej szkoły jest zamknięty właz. Nikt nie zdawał sobie sprawy, że kryje on wejście do drugiego strychu. Kurz i pajęczyny stanowiły dowód, że dawno nikt tam nie zaglądał. Dzisiaj p. Dyrektor z pomocą szkolnego konserwatora i P. Radnej Eweliny Dudek odkryli wiele tajemnic szkolnego strychu. Wyciągnięte spod gruzu przedmioty mają nieocenioną wartość historyczną dla naszego regionu, a w szczególności dla mieszkańców Rogalinka. Wśród zebranych materiałów jest fragment sztukaterii srebrno-złotej. Trudno stwierdzić, czy to gips, czy porcelana. Jeśli ktoś z Państwa wie, skąd mogło pochodzić to zdobienie, proszę o kontakt ze szkołą.
Muchy matematyczne zamiast kserówki
18.02.2019
Do sezonu na muchy jeszcze daleko, ale do klasy pierwszej przyleciały dzisiaj muchy matematyczne. W ten sposób utrwalaliśmy dodawanie i odejmowanie w zakresie 10.
Eksperymentowanie w kl.I
18.02.2019
Wańka -Wstańka- zabawka dla dzieci, która poruszona kolebie się na boki, lecz nigdy nie przewraca. Pierwszaki mogły dzisiaj samodzielnie wykonać klasycznego kiwaczka i przekonać się, że zabawka po wychyleniu samoistnie odzyskuje równowagę.
Walentynki
14.02.2019
Wizyta w teatrze
11.02.2019
Jesteśmy w teatrze na przedstawieniu "Kolumbowie" klasa 7, 8 i 3g
Mistrzynie tabliczki mnożenia klas 5 i 7
9.02.2019
Na Gminnym Konkursie Mistrz Tabliczki Mnożenia, który odbył się w SP 2 w Mosinie, mistrzyniami tabliczki mnożenia zostały w klasie 5 Iga Szulc, a w klasie 7 Maja Szulc. Ponadto nasza szkoła zajęła I m w quizie z matematyki w Kahoot.
Wspólne kolędowanie w szkole z okazji Święta Babć i Dziadków
6.02.2019
Święto Babć i Dziadków to dzień niezwykły, pełen uśmiechu, wzruszeń,łez i radości.Ta wspaniała impreza odbyła się w naszej szkole w dniu 05.02. 2019. Pani dyrektor bardzo serdecznie przywitała wszystkich szacownych gości, oraz zespół Familiaris, który swoim występem uświetnił tę uroczystość. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w krótkich formach artystycznych, oraz wysłuchać pięknego koncertu w wykonaniu zespołu Familiaris. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i nostalgicznej atmosferze. Dzieci poprzez śpiew podziękowały swoim babciom i dziadkom za trud włożony w ich wychowanie.
Działania w klasie I rozwijające kreatywność
5.02.2019
Działania w klasie I rozwijające kreatywność i samodzielność uczniów.
Dzień Babci i Dziadka
2.02.2019
Dzień Babci i Dziadka dla seniorów z Rogalinka, zorganizowany przez sołectwo, KGW i związek emerytów, uświetnił występ wnucząt- Zosi Ożańskiej i Kariny Gładysz- uczennic naszej szkoły.
Lalki UNICEF z projektu "Wszystkie Kolory Świata"
2.02.2019
Lalki UNICEF z projektu "Wszystkie Kolory Świata" - i ich twórcy z klasy II. Serdeczne podziękowania dla rodziców i babć, za zaangażowanie w tę szczytną akcję charytatywną na rzecz dzieci z Afryki.
Rozwijanie umiejętności i kompetencji uczniów w zakresie TIK - klasa pierwsza
2.02.2019
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Olimpus Jesień
28.01.2019
Miło nam poinformować, że mamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Olimpus.
Warsztaty z budowy budek lęgowych i karmników
14.01.2019
W dniu 14.01.2019. odbyły się warsztaty z budowy budek lęgowych i karmników. Własnoręczne zbudowanie karmnika nie jest sprawą prostą, ale daje dużo frajdy i satysfakcji. Całość konstrukcji musi się tak prezentować, aby ptaki chciały do niego zaglądać, dlatego uczniowie wykazali się pomysłowością w wykańczaniu tych budowli.
Artystyczne akrobacje
12.01.2019
Jak czaruje się muzyką? Przekonaliśmy się dzisiaj podczas występu akrobatów cyrkowych.
Nauka programowania na bazie Ozobotów w klasie I
8.01.2019
Ozobot to mały zwinny, inteligentny robot do nauki programowania dla najmłodszych. Dzięki wciągającej zabawie, dzieci uczyły się programowania, rozwijając kreatywność i logiczne myślenie, a dzięki puzzlom mogły tworzyć skomplikowane trasy i pętle.
Bal karnawałowy dla klas 0-3
29.12.2018
W poniedziałek 07.01.2019 odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla klas 0-3.
Dzieci przebrane w kolorowe stroje wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki zorganizowanej przez Klub Małego Muzyka bawili się wyśmienicie.
Obchody 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Mosinie
29.12.2018
Fotorelacja z Obchodów 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Mosinie. Nie zabrakło uczniów - harcerzy z hufca Wilki ZHP Mosina oraz przedstawicieli nauczycieli naszej Szkoły. Obchody zaszczycił swą obecnością Prezydent RP Andrzej Duda.
Wigilie klasowe
23.12.2018
Wigilia
23.12.2018
To była niezapomniana Wigilia. Zamiast śniegu popcorn. Zamiast wychowania fizycznego taniec aniołów wykonany przez uczniów i rodziców. Wigilia, kiedy to, co zakazane, stało się dozwolone - na holu szkoły odbyła się prawdziwa bitwa na śnieżki między dziewczętami i chłopcami. Magia świąt wybrzmiała we wspólnie śpiewanych kolędach i pastorałkach przy akompaniamencie Mamy Tosi i Franka oraz Zosi z kl. 6. Szkoła w ten dzień zamieniła się w stajenkę, w której nie zabrakło osłów, krów, owiec, baranów i psów pasterskich (to dla wtajemniczonych;). W sali nr 10 pojawił się nawet gwiazdor ze świeżakami i słodziakami. W klasie 3g i kl. 5 pachniało najsmaczniejszym barszczem na świecie (chętnie opublikuję na FB jego przepis). Dla gimnazjalistów klasowe spotkanie to już ostatnie, dlatego niech nikt się nie dziwi, że w sali nr 3 30 minut trwało łamanie się opłatkiem, a wzajemnie składane życzenia były mądre, dojrzałe i serdeczne. Otrzymanie prezentu w każdej z klas wiązało się z wykonaniem specjalnego zadania: uczniowie m. in. wymyślali przepis na nową potrawę wigilijną, trzeba było wymienić się z kimś ubraniem, powiedzieć każdemu coś miłego, zrobić koleżance niepowtarzalna fryzurę bez użycia grzebienia, narysować swój portret za 30 lat, wymienić trzy imiona uczniów wspak, ułożyć rymowankę o Bożym Narodzeniu.
Klasy pracowały także nad specjalnymi życzeniami dla rodziców, życzenia od uczniów dla bliskich pojawią się na FB w Wigilię, warto zatem czekać. Magia świąt udzieliła się nawet pracującym na wysokości okien przy salach lekcyjnych panom od termomodernizacji. Nikt nie wiercił, nie hałasował, bo zapobiegliwi rodzice poczęstowali panów bożonarodzeniowymi słodkościami. Szkoda, że do kolejnej Wigilii trzeba czekać cały rok. Rodzice zdali egzamin celująco, całym sercem zaangażowali się w organizację i prowadzenie uroczystości, choć wyzwanie nie należało do łatwych. Dziękuję Państwu za pomoc, za odwagę, za życzliwość i zrozumienie. To ważne dla Dyrektora Szkoły, kiedy może polegać na Rodzicach własnych uczniów.
Święta z origami
23.12.2018
Święta origami to projekt matematyczny klasa 4, 5 i 6. Dla klasy 7 i 8 ten projekt miał temat Moja wigilia teraz i w przyszłości, szukamy zdrowych zamiennikow.
I miejsce w Gminnym Przeglądzie Jasełek
23.12.2018
Kolejny sukces naszej Szkoły: I miejsce w Gminnym Przeglądzie Jasełek i Przedstawień Bożonarodzeniowych w kategorii kl. 4-6
Świąteczny czas
23.12.2018
Przed świętami Bożego Narodzenia nasza szkoła lśniła ozdobami świątecznymi. Mnóstwo inspiracji, ciekawe pomysły i radosna twórczość towarzyszyły uczniom i paniom klas 0-3, oraz na lekcji matematyki w klasach starszych.
Zabawy spinnerem
23.12.2018
Ta niepozorna zabawka zawitała w tym tygodniu na zajęcia matematyczne do kl. I. Uczniowie wykorzystali zabawkę bardzo kreatywnie.
Planetarne partytury
17.12.2018
Cykliczne audycje muzyczne z panem Lupą i jego gośćmi są przeprowadzane w naszej szkole z myślą o dzieciach. W tym roku szkolnym poznajemy różne gatunki muzyki, a wszystko w wesołej i przyjaznej atmosferze. W dniu 07.12. 2018. przekonaliśmy się jakie dźwięki skrywają planety, oraz jak instrumenty elektroniczne tworzą muzykę z rzeczy pozornie zwyczajnych. W tę muzyczną podróż zabrał nas "zwariowany" Naukowiec, podróżnik Maurycy i nietoperz Cypis. Podczas zajęć dużo się dzieje. Prowadzący wykorzystują ciekawe pomysły, włączając dzieci do wspólnej zabawy.
Ozoboty
12.12.2018
Programujemy ozoboty przy dźwiękach świątecznej muzyki. Kodujemy ozoboty tak, aby wybierały drogę po liczbach parzystych.
Postcrossing
12.12.2018
Postcrossing - kolejne pocztówki, które dotarły do naszej szkoły. Tym razem z Niemiec.
Pieczenie pierników
12.12.2018
Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierników i ich zapachem. Uczniowie klasy I postanowili trochę tego magicznego zapachu wnieść do naszej szkoły. W dniu 11.12. 2018. miało miejsce wielkie pieczenie świątecznych pierników. W miłej, choć nieco gwarnej atmosferze, uczniowie odpowiedzialnie wykonali zadanie pod czujnym okiem mamy Pawełka, Jagody i Marka , cioci Mateusza, oraz starszych koleżanek.
Próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki
10.12.2018
Próbny egzamin ósmoklasisty - Raport- jestem dumna z mojej klasy!!!
KLASOWY KONKURS POEZJI ŚWIĄTECZNEJ I ZIMOWEJ
10.12.2018
Klasa I przywitała święta recytując wiersze o tematyce świątecznej i zimowej. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
Zajęcia biblioteczne
10.12.2018
Nauczyciele-bibliotekarze, oprócz tradycyjnej pracy bibliotecznej prowadzą również szereg zajęć dydaktyczno-wychowawczych, zajęć z edukacji czytelniczej i medialnej. W dniu 10.12.2018. pierwszaki poznały nowa formę teatralną , jaką jest teatr "kamishibai".
Postcrossing
6.12.2018
W ramach realizacji projektu Postcrossing - tanie podróżowanie do naszej szkoły dotarła pocztówka ze Stanów Zjednoczonych. Uczniowie klasy 6, którzy realizują projekt wysłali pocztowke na Syberię. Pocztówka dotarła już do adresata, przebyla ponad 3000 km:) Kolejna pocztówka poleci do Niemiec. Językiem komunikacji w projekcie jest język angielski.
FINALISTA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO!
6.12.2018
No wreszcie, nareszcie mamy finalistę Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Jest nim Kacper Pannert kl. 8. Ogromnie gratulujemy i cieszymy się.
Święty Mikołaj
6.12.2018
No to Mikołaj dzisiaj! Jak co roku Rada Rodziców roznosi prezenty. "W świecie prezentów, które nic nie kosztują" - temat dzisiejszych zajęć w klasie 2. Uczniowie w dwóch grupach rozważali radość z prezentów niematerialnych. Oto końcowy wniosek: Świętym Mikołajem może zostać każdy, kto potrafi i chce dzielić się z innymi tym, co ma, po to, aby sprawić przyjemność drugiemu człowiekowi.
Kiermasz Bożonarodzeniowy
2.12.2018
W dniu 02.12.2018. odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Radę Rodziców naszej szkoły. Podczas kiermaszu sprzedawano wytwory pracy- głównie artykuły wykonane własnoręcznie przez uczniów, rodziców i nauczycieli, oraz bliskich, min. dekoracje i ozdoby świąteczne. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili stoisko kiermaszu przeznaczając swój "grosz" na szczytne cele.
Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego MULTITEST
30.11.2018
Niezmiernie miło nam poinformować, że wśród naszych uczniów mamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego MULTITEST:
1. miejsce w Polsce Jan Szufnarowski (grawerowany tytuł laureata) kl.5
4. miejsce w Polsce Eryk Fryske (tytuł laureata) kl. 5
9. miejsce w Polsce (tytuł laureata) kl. 4
11 miejsce w Polsce (wyróżnienie) Zosia Jurga kl. 6
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
„Dzień Pluszowego Misia”
29.11.2018
I jeszcze o misiach. .. Dzisiaj w klasie II odbyły się zajęcia, zorganizowane przez bibliotekę szkolną z okazji święta naszych niezastąpionych przytulanek - misiaków! Było ciekawie i wesoło, a przede wszystkim domowo i bezpiecznie w towarzystwie naszych ukochanych maskotek.
Zajęcia w terenie
23.11.2018
Zajęcia w terenie - doskonalimy umiejętność opisu drzew w oparciu o naturalne okazy.
Koncert pani Moniki Mumot
23.11.2018
Muzyka Fryderyka Chopina rozbrzmiewała wczoraj w sali nr 7. "Koncertowała" dla nas mama naszej koleżanki Tosi - pani Monika Mumot, która zadbała nie tylko o piękny repertuar, ale także wytworny strój, godny prawdziwej sali koncertowej! Dziękujemy za wspaniały występ!
Gminny Konkurs Sudoku
17.11.2018
Dzisiaj w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Sudoku. Walczyło ze sobą 7 szkół z gminy, 42 uczniów. Nagrody wręczał sam Burmistrz gminy Mosina p. Przemysław Mieloch, który prywatnie jest pasjonatem sudoku. Mistrzem sudoku klas piątych został Eryk Fryske, który również otrzymał nagrodę specjalną Dyrektora szkoły, drugie miejsce zajął Janek Szufnarowski. W klasach czwartych trzecie miejsce zajął Emil Szufnarowski. Gratulacje
Podziękowania dla Poli i Michaliny Dudek, które swoim występem uświetniły konkurs.
Turniej sportowy "STO LAT NIEPODLEGŁEJ"
17.11.2018
Dnia 14.11.2018 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Rogalinku turniej sportowy "Sto lat niepodległa".
W rywalizacji uczestniczyły klasy zerowe z "podstawówki" i grupa starszaków "ŻABKI" z zaprzyjaźnionego przedszkola "Słoneczko", których bardzo serdecznie przywitała pani dyrektor szkoły M. Szufnarowska. Uczestnicy bardzo aktywnie, z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem wykonywali zadania. Dla wzmocnienia kondycji wszyscy zajadali się biało-czerwonym deserem i ugasili pragnienie soczkami. Turniej sprawił uczniom dużo radości i zdrowej rywalizacji sportowej. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe medale.
Lekcja języka angielskiego poprowadzona przez Pana Trevora
14.11.2018
Klasa piąta podczas lekcji języka angielskiego poprowadzonej przez Pana Trevora - native speakera z Irlandii.
"Rekord dla Niepodległej"
11.11.2018
W piątek uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji ,,Rekord dla Niepodległej" zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wspólnie zaśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego.
Kolejny koncert edukacyjny
11.11.2018
09.11.2018. odbył się w szkole w Rogalinku kolejny koncert edukacyjny. Tym razem Pan Lupa wraz ze swoim przyjacielem, żółwiem Gustawem zawędrowali do dziwnego klubu jazzowego. Rodzaj muzyki bardzo trudny, ale artyści w bardzo przystępny sposób pokazali, że jest to ciekawy gatunek muzyczny.
Quiz o Polsce "Kocham Cię Polsko"
6.11.2018
06.11.2018 r. odbył się w szkole Podstawowej w Rogalinku turniej Wiedzy o Polsce, pt. "Kocham Cię Polsko". W konkursie wzięły udział 3-osobowe reprezentacje klas I-III. Drużyny musiały odpowiedzieć na 9 pytań. Następnie zaznaczyć znane miasta i ich herby oraz góry i rzeki na mapie, oraz skojarzyć z czego słyną znane polskie miasta. Wszystkie drużyny wykazały się znakomitą wiedzą. Dla wszystkich uczniów odbył się quiz o Polsce i Rogalinku. Wszystkim dzieciom i paniom serdecznie dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowanie turnieju.
Konkurs plastyczny "Polska - moja ojczyzna"
5.11.2018
Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości został zorganizowany szkolny konkurs plastyczny dla klas 0-3. Konkurs miał na celu przedstawienie w formie plastycznej elementów naszego, polskiego krajobrazu, miał ukazać piękno i niepowtarzalność malowniczych zakątków kraju oraz zabytkowych budowli. Zadanie zostało zrealizowane w ramach propagowania edukacji przyrodniczej wśród najmłodszych uczniów oraz w ramach realizacji projektu "Piękna nasza Polska cała"
"Piękna nasza Polska cała"
5.11.2018
W ramach realizacji projektu "Piękna nasza Polska cała" klasa I wykonała stroje, które funkcjonowały w naszej okolicy. W komponowaniu strojów, organizacji materiałów bardzo pomagali rodzice.
XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski "Wpisani w historię"
6.11.2018
W poniedziałek, 5 listopada 2018r. w Kórniku odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski "Wpisani w historię" z okazji 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. W konkursie brało udział 118 uczestników. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów, wyłonionych w eliminacjach szkolnych, w trzech kategoriach wiekowych:
kl. I-III -Zosia Ożańska, Xawery Knop
kl. IV- VI - Marika Łuczak, Iga Szulc
kl. VII - VIII i kl. 3 gimnazjum - Dominika Ratajska, Kamil Grzelaszyk.
Tematem konkursu była poezja patriotyczna.
Z radością i dumą informujemy, że 3 uczniów zajęło bardzo wysokie miejsca:
Kamil Grzelaszyk - I miejsce
Zosia Ożańska - III miejsce
Xawery Knop - wyróżnienie
Laureaci zaprezentują swoje recytacje podczas Koncertu Finałowego w dniu 10 listopada 2018r. o godz. 16.00 w Zamku Kórnickim.
Gratulujemy!
Ogólnopolski Projekt "Cybernauci"
5.11.2018
Dzisiaj w ramach Ogólnopolskiego Projektu "Cybernauci" odbyły się warsztaty dla klasy trzeciej, rada pedagogiczna dla nauczycieli i zajęcia dla rodziców. Cenne doświadczenia, jak bezpiecznie poruszać się po świecie Internetu, jak rozmawiać z dziećmi o uzależnieniach, jak komunikować się z innymi za pomocą narzędzi i aplikacji - to tylko niektóre treści, objęte programem. Jak się okazało profilaktyki nigdy dość. Serdecznie dziękuję rodzicom za cenną wymianę doświadczeń. Dzisiejszy dzień pokazał, że do tego tematu warto jeszcze wrócić.
Projektu Irlandia w Szkole
5.11.2018
Co to jest hurling? Na czym polega football gaelicki? Jakie dźwięki wydaje boran - tradycyjny beben irlandzki? Jak wyglądały kostiumy w tradycyjnym tańcu irlandzkim? Tego wszystkiego dowiedzieli się dzisiaj uczniowie klasy 4, 5 i 6 na zajęciach języka angielskiego poprowadzonych przez przedstawiciela Fundacji Kultury Irlandzkiej w ramach projektu Irlandia w Szkole realizowanego w naszej placówce.
Eksperymentowanie na matematyce
5.11.2018
Na matematyce przeprowadzamy różne eksperumenty. Liczymy np. liczymy ile szczebli liczyłaby drabina z Ziemi na Księżyc.
Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w szachach
4.11.2018
W środę w KCRiS OAZA w Kórniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w szachach drużynowych szkół podstawowych roczników 2006 i młodszych. Naszą gminę i szkołę reprezentowali: Angelina Kruszona, Jan Szufnarowski, Szymon Zajączek, Krzysztof Nurkowski. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z czasem 15 minut dla zawodnika. W turnieju uczestniczyło 61 zawodników z 14 szkół. W klasyfikacji indywidualnej na czwartym miejscu uplasował się Jan Szufnarowski, na siódmym - Krzysztof Nurkowski.
SZS Wielkopolska przygotował puchar dla najlepszej drużyny oraz medale i dyplomy za miejsca 1-3. Dzieci otrzymały drożdżówki, a nauczycieli poczęstowano kawą. Wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy. Awans uzyskały drużyny szkół: SP Lusowo i SP w Radzewie.
Śladami historii
31.10.2018
30 października w klasie I i II miało miejsce ciekawe spotkanie. Zagościł u nas numizmatyk, tata jednego z uczniów, p. Jacek Wierzbicki. W ciekawy sposób podzielił się wiedzą nt. historii pieniądza, dawnych monet i banknotów oraz sposobu ich dzielenia. Zwrócił uwagę na wiele historycznych ciekawostek związanych z monetami oraz mennicami. Wyjaśnił, kiedy pieniądze mają wartość. Byliśmy bardzo zaciekawieni tą lekcją, a dodatkową atrakcja było otrzymanie dawnych szelągów. Pan Jacek stwierdził, że numizmatyka to pasja, za którą idzie potrzeba zgłębiania wiedzy na ten temat.
"Drzewko dobrej książki"
31.10.2018
Dzisiejszy dzień w klasie II był bardzo atrakcyjny. Od rana odbyło się pierwsze spotkanie z samodzielnie przeczytaną lekturą. W klasie zagościło "Drzewko dobrej książki", na którym uczniowie zawiesili propozycje ciekawej lektury i w trakcie spotkania probówali zachęcić innych do jej przeczytania. Kolejnym gościem w naszej klasie był tato Jasia - pan Jacek Wierzbicki, który wprowadził nas w tajniki numizmatyki! Dziękujemy za wspaniałe zajęcia i mnóstwo ciekawostek, nie tylko dotyczących monet i pokaźnej, bogatej kolekcji.
MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA
29.10.2018
Po raz szósty już odbył się w szkole w Rogalinku konkurs MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA. Tegoroczna edycja, we współpracy z Mosińską Biblioteką Publiczną, również zgromadziła sporą grupę wielbicieli literatury.
Jury, w składzie: dyrektor Mosińskiej Biblioteki Publicznej Karolina Talarczyk-Wieczorek, dyrektor SP w Rogalinku Monika Szufnarowska i nauczycielki - Małgorzata Wojdat, Katarzyna Szymkowiak, Dorota Konik, wyłoniło zwycięzców z każdej klasy.
Oto Mistrzowie Pięknego Czytania:
klasa I - Natalia Balcerzak
klasa II - Iwo Sobański
klasa III - Xawery Knop
klasa IV - Wiktor Sioch
klasa V - Martyna Maciejewska
klasa VI - Franciszek Mumot
klasa VII - Dominika Ratajska
klasa VIII - Kacper Pannert
klasa III gimnazjum - Antoni Kaliszer
Gratulujemy wszystkim i zapraszamy za rok:)
Powiatowy Turniej Rzeźbiarski w Mosinie
29.10.2018
Uczennice klasy 6: Malgorzata Kubiak, Nicole Galbarczyk i Zuzanna Wawrzyniak reprezentowaly naszą szkołę na Powiatowym Turnieju Rzeźbiarskim w Mosinie.
Z pasją i pomyslowoscia zmierzyly się z tegorocznym tematem "dom przyszłości". Gratulujemy!
"Konkurs pięknego czytania"
27.10.2018
Dzisiaj w klasie 2 odbył się "Konkurs pięknego czytania". Dzieci przygotowały lekturę A. Cz. Centkiewieczów pt. "Zaczarowana zagroda". W eliminacjach szkolnych, organizowanych przez bibliotekę reprezentować nas będą: Iwo Sobański, Jasiu Wierzbicki i Piotr Hoffa. Wszystkim Gratulujemy i trzymamy za nich kciuki na kolejnym etapie konkursu pięknego czytania.
Rysujemy flagi
27.10.2018
Lekcja patriotyzmu w klasie I na zajęciach informatycznych.
Rysujemy flagi.
Kodowanie na dywanie
27.10.2018
Takie nasze małe kodowanie na dywanie.
Zajęcia świetlicowe kl.I
25.10.2018
Graficzne dyktanda
Odkodowywanie zaszyfrowanych informacji.
Jesienne drzewa.
Wojewódzki Konkurs Historyczny
25.10.2018
Dzisiaj miał miejsce etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, którego organizatorem jest Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Tego wyzwania podjął się Jan Szufnarowski, uczeń kl. 5. Zadania dotyczyły zagadnień od starożytności po współczesność. Jaś zakwalifikował się do etapu rejonowego.
Gratuluję! Dyrektor Szkoły
„IRLANDIA W SZKOLE”
25.10.2018
PROJEKT EDUKACYJNY
EDYCJA 2018
FUNDACJA KULTURY IRLANDZKIEJ
Od września 2018 roku Szkoła Podstawowa w Rogalinku uczestniczy w projekcie edukacyjnym „Irlandia w Szkole”. Projekt realizowany jest pod patronatem i przy współpracy z Fundacją Kultury Irlandzkiej.
Poprzez „Irlandię w Szkole” uczniowie naszej szkoły będą mieli szansę na wszechstronne poznanie Irlandii - jej historii, tradycji, kultury, tańca, muzyki.
Już wkrótce przedstawiciele Fundacji Kultury Irlandzkiej poprowadzą lekcje o Irlandii dla uczniów klas IV-VI SP, a klasa V SP będzie uczestniczyć w lekcji poprowadzonej przez Skype z native speakerem z Irlandii.
Koordynatorem projektu w naszej szkole jest Pani Anna Pawlak.
Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego etap szkolny:
25.10.2018
Szkoła Podstawowa:
1. Kacper kl. 8 49 / 50 p. (awans do etapu rejonowego)
2. Łukasz kl. 8 40 /50 p. (awans do etapu rejonowego)
3. Sebastian kl. 8 32 /50 p.
4. Patrycja kl. 8 30 / 50 p.
5. Maja kl. 7 27 / 50 p.
Gimnazjum:
1. Marek kl. 3g 41 / 50 p. (awans do etapu rejonowego)
1. Weronika 3g 41 /50 p. (awans do etapu rejonowego)
2. Karolina kl. 3g 27 /50 p.
3. Piotr kl. 3g 23 / 50 p.
4. Klaudiusz 3g 20 / 50 p.
4. Norbert 3g 20 / 50 p.
Gratulacje!
Akcja charytatywna
25.10.2018
Przez cały tydzień odbywa się w naszej szkole akcja charytatywna na rzecz chorej uczennicy naszej szkoły. Codziennie inna klasa sprzedaje ciasta. Dochód zostanie przeznaczony na leczenie.
Zabawy ludowe
25.10.2018
Zabawy ludowe. "Mam chusteczkę haftowaną", "Chodzi lisek", "Kot i myszka", "Dwóm tańczyć się zachciało" i inne zabawy królowały na wf w klasie I. W ten sposób wykonaliśmy kolejne zadanie w projekcie " Piękna nasza Polska cała"
Mistrzostwa Gminy Mosina w szachach i warcabach
22.10.2018
22 października 2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Mosinie odbyły się Mistrzostwa Gminy Mosina w szachach i warcabach. Szachy rozgrywano w konkurencji drużynowej, natomiast warcabiści byli klasyfikowani indywidualnie. Drużyny szachowe stanowili uczniowie kl. 5: Jan Szufnarowski, Szymon Zajączek, Angelina Kruszona oraz uczeń kl. 6 Krzysztof Nurkowski. Nasi szachiści zajęli II miejsce i tym samym zakwalifikowali się do zawodów powiatowych.
Wspaniale wypadli również warcabiści. W klasyfikacji generalnej Emil Szufnarowski (kl. 4) zajął I miejsce, II miejsce należało do Tomasza Aniołkowskiego (kl. 6), a tuż za nim na podium stanął Franciszek Mumot (kl. 6) uzyskując III lokatę. Z kolei wśród dziewcząt na I miejscu uplasowała się Zofia Jurga (kl. 6), a na III Martyna Mańka (kl.6). Uczniowie ci będą reprezentować Gminę Mosina w zawodach powiatowych. Gratulujemy!
22.10.2018
Nagrody Burmistrza Gminy Mosiny dla nauczycieli naszej szkoły
20.10.2018
Miło nam poinformować, że trzy osoby z naszej szkoły otrzymały nagrodę Burmistrza Gminy Mosiny za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Jest to Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogalinku p. Monika Szufnarowska i nauczyciele p. Gabriela Matuszak i p. Anna Ciesielska. Serdecznie gratulujemy!!!
"Piękna nasza Polska cała"
20.10.2018
W ramach realizacji projektu "Piękna nasza Polska cała" klasa I wykonała następne zadanie- wysłaliśmy pocztówki o Rogalinku. do pomysłodawczyni projektu p. Ludmiły Fabiszewskiej z Aleksandrowa Łódzkiego.
Pacynki w świetlicy
18.10.2018
Dziś od rana w świetlicy humor nam dopisuje :) wykonaliśmy skarpetkowe pacynki, są bardzo zabawne :) Kiedy pacynki były już gotowe dzieci wystawiły mały teatrzyk :) zapraszamy do galerii
Szkolny etap XVIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Wpisani w historię"
18.10.2018
Uczniowie naszej szkoły uczcili 100- lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, recytując wiersze patriotyczne podczas szkolnego etapu XVIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Wpisani w historię". Uczestnicy zaprezentowali w tym roku bardzo wysoki poziom i trudno było wyłonić najlepszych. Ostatecznie w kategorii klas I-III zwyciężyła Zosia z klasy II, drugie miejsce zajął Xawery z klasy III, a trzecie Kornel-także z klasy III. W kategorii klas IV- VI zwyciężyła Iga z klasy V, drugie miejsce zajęła Marika, uczennica klasy IV, a trzecie Basia z klasy V. W kategorii klas VII- VIII i III gimnazjum zwyciężył Kamil z klasy III, drugie miejsce zajęła Dominika z klasy VII-, a trzecie Wiktoria z klasy III. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Rozwiązujemy sudoku klasa 5
17.10.2018
Tablice multimedialne w ciągłym użytku, tym razem rozwiązujemy sudoku. Przygotowujemy się do Gminnego Konkursu Sudoku pod patronatem Burmistrza Gminy Mosina.
Śladami historii"
17.10.2018
Śladami historii"- zwiedzamy zabytki Rogalinka. Przewodnikiem była p. L. Smok prezes Towarzystwa Miłośników Dębów Rogalińskich.Poznaliśmy historię naszego pięknego, drewnianego kościółka,(obecnie w remoncie), legendę o Madonnie, czyli o figurze Matki Bożej. Odwiedziliśmy grób mieszkańca Rogalinka, który walczył w powstaniu wielkopolskim. Dowiedzieliśmy się skąd wziął się głaz przy kościele, który upamiętnia bohaterów I i II wojny światowej. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie na pięknym rogalinkowskim przystanku.
Konkurs poezji patriotycznej w klasie pierwszej
17.10.2018
Konkurs poezji patriotycznej w klasie pierwszej. Dzieci pięknie recytowały wiersze o Polsce.
Jadalne części warzyw - utrwalamy wiadomości w klasie II
17.10.2018
Dzień Nauczyciela w SP Rgalinku
16.10.2018
„Słoik z makaronem”
16.10.2018
„Słoik z makaronem” to prosta w swej formie, ale atrakcyjna metoda dydaktyczna.
Metoda ta polega na nagradzaniu uczniów całej klasy, pojedynczych osób lub grupy uczniów za wszelkie pozytywne działania w klasie czy szkole, nawet najdrobniejsze. Ważnym elementem jest ustalenie nagrody, symbolicznej, nie materialnej. No i wreszcie klasa 1 dotarła do celu. Dzieci same wybrały nagrodę, były to zabawy swobodne w kącikach zainteresowań. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych zabawkach, które przyniosły z domu, tworzyły opowiadania i inscenizacje w oparciu o własne doświadczenia.
No i znów zabieramy się wspólnie do wypełniania słoika.
Fundacja Pomocy Humanitarnej
13.10.2018
Zakończyliśmy akcję zbierania okularów. W ciągu 2 tygodni w Szkole Podstawowej w Rogalinku zebraliśmy 79 sztuk. W poniedziałek trafią do Poznania, a póżniej do Afryki. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.
Dzień Chłopaka w kl.8
12.10.2018
Obchodzimy spóźniony Dzień Chłopaka klasa 8, czyli przyspieszony kurs wiązania krawata, jedzenia bitej śmietany z talerza bez pomocy rąk, konkurs kto najszybciej wypije wodę z butelki i rzucania kasztana do kosza przez parę mającą sklejoną po jednej ręce. No i na deser pizza.
"Strażackie syreny" zawitały do klas 0-3 SP Rogalinek
12.10.2018
Pan Lupa i Cypis zaprosili dzieci na koncert strażackiej orkiestry dętej. Wysłuchaliśmy pięknej muzyki, a przede wszystkim poznaliśmy takie instrumenty jak: puzon, tuba, trąbka.
Arena Zawodów
11.10.2018
Klasa 8 wybieramy zawód - Arena Zawodów
"Owocowe szaleństwo"
11.10.2018
"Owocowe szaleństwo" czyli smaczne, zdrowe, kolorowe - klasy drugiej - sałatki owocowe! Uczestnicząc w programie: "5 porcji warzyw i owoców w szkole" przygotowaliśmy dzisiaj pyszne, pełnowartościowe drugie śniadanie, które zadowoliło wszystkich - nawet naszych klasowych niejadków. Dziś zwracaliśmy uwagę nie tylko na walory zdrowotne i smakowe przygotowanego posiłku, ale także estetykę podania i kulturę jego spożycia. Może niektórzy z nas zajmą się tym w przyszłości zawodowo?
"Piękna nasza Polska cała"
11.10.2018
Pierwszaki z Rogalinka realizują zadania w ramach projektu "Piękna nasza Polska cała". Wykonaliśmy dalszy ciąg gazetki patriotycznej, podczas ślubowania zaprezentowaliśmy piosenkę patriotyczną i hymn narodowy.
"Pasowanie na czytelnika"
11.10.2018
"Pasowanie na czytelnika" - uczniów klasy II. 7 października 2018r. odbyło się uroczyste pasowanie drugoklasistów na pełnoprawnych członków biblioteki szkolnej.W toku zajęć było wspólne czytanie, rozwiązywanie zagadek, praca w grupach i uroczyste "pasowanie", po którym uczniowie otrzymali pamiątkowe upominki. Zdobycie uprawnień czytelnika zobowiązuje. .. Już dziś, zapraszam wszystkich uczniów klasy 2, do przygotowania się na pierwsze nasze spotkanie z lekturą pt. "W kręgu ciekawej książki ", które odbędzie się pod koniec października.
Pasowanie pierwszoklasistów
9.10.2018
Ze spuszczoną głową powoli, idzie pierwszak i wszystko go boli, bo tornister na plecach niesie, to oznacza że zaczął się wrzesień.
Nasze pierwszaki szkołę już znają, z kolegami na przerwach biegają.
Od dzisiaj i tornistry stały się lżejsze i pierwszaki jakby weselsze. Teraz dziarsko chodzą do szkoły bo 08.10.2018 r. zostały pełnowartościowymi pierwszakami.
Ciekawy gość z Niemiec- p. Andrzej, wieloletni nauczyciel szkoły waldorfskiej w Niemczech
9.10.2018
Dziś na języku niemieckim odwiedził kl. 7 ciekawy gość z Niemiec- p. Andrzej, wieloletni nauczyciel szkoły waldorfskiej w Niemczech. Pan Andrzej opowiedział wiele ciekawostek o tym, jak funkcjonuje niemiecka szkoła waldorfska. Uczniowie poznali historię powstania pierwszej szkoły waldorfskiej, zasypywali gościa mnóstwem pytań. Na koniec wizyty uczniowie wzięli udział w krótkim treningu z piłeczkami wzmacniającym koncentracje i motywacje.
"Szkoła dawniej i dziś "
3.10.2018
"Szkoła dawniej i dziś" - taki temat realizowali wczoraj uczniowie klasy 2. Naszym gościem na zajęciach była babcia kolegi z klasy, wszystkimi dobrze znana Pani Dorota Domagała, emerytowana nauczycielka matematyki w naszej szkole z 30 letnim stażem, obecnie od ponad 10 lat "sołtyska" Rogalinka! Pani Dorota z wrodzonym wdziękiem i poczuciem humoru opowiadała dzieciom, jak wyglądała szkoła w czasach jej dzieciństwa. Uczniowie byli zaskoczeni "ubogim" wyposażeniem placówek oświatowych, jak i stosowanym wówczas systemem kar i nagród! Pomimo, że czasy wydawały im się "zabawne", wszyscy zgodnie stwierdzili, że cieszą się z tego, iż urodzili się w XXI wieku! Dziękujemy pani Dorocie za wizytę w szkole i liczymy na dalszą, równie owocną współpracę.
Akcja charytatywna klasy 8
3.10.2018
Klasa 8 zorganizowała akcję charytatywną sprzedajemy słodkości, babeczki i inne wspaniałości. Dochód będzie przeznaczony na obóz rehabilitacyjny uczennicy naszej szkoły. Została zebrana kwota 526 zł, która została przekazana na Fundację Dzieciom.
W Cybernauci w klasie pierwszej
2.10.2018
W dniu 01.10. 2018 klasa I brała udział w projekcie "Cybernauci", finansowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Projekt ma na celu kształtowanie bezpiecznych zachowań w sieci i reagowania na zagrożenia. Uczniowie opowiadali o tym co lubią robić w wolnym czasie, gdzie w otoczeniu mamy do czynienia z komputerem, jakie są zalety i wady internetu. Zajęcia odbywały się w formie zabawy i "programowania na dywanie".
"Piękna nasza Polska cała"
2.10.2018
W ramach projektu "Piękna nasza Polska cała" klasa I SP Rogalinek zrealizowała następne zadania. Przygotowaliśmy kącik patriotyczny oraz wykonaliśmy prezentację o Rogalinku (do pobrania na stronie projektu).
Warsztaty edukacyjne na temat bezpiecznego poruszania się w sieci
2.10.2018
Dzisiaj klasa II również uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych na temat bezpiecznego poruszania się w sieci. WSZYSCY zdajemy sobie sprawę z dobrodziejstw Internetu, ale nie możemy też zapominać o niebezpieństwach, które tam czyhają, szczególnie dla dzieci, jeśli niewłaściwie go użytkują. Zajęcia były bardzo ciekawe, choć nie odbywały się bezpośrednio przy komputerach, jak początkowo dzieci myślały.Grano w gry edukacyjne, kodowanie i programowanie. Było też dużo ruchu, pracy w grupach i zdrowej rywalizacji!
Pieczona Pyra w Rogalinku
30.09.2018
W niedzielę 30 września 2018 Rada Rodziców zorganizowała Święto Pieczonej Pyry, jak na Wielkopolan przystało. Celem imprezy była wspólna zabawa oraz ruch i integracja na świeżym powietrzu. Wszystkich rodziców, dzieci i gości przywitała p. dyr. M. Szufnarowska. Dzieci wraz z rodzicami mogły brać udział w wielu konkurencjach sportowych i artystycznych. Słoneczna aura zachęciła wielu do rodzinnego biesiadowania przy pysznej grochówce, pyrach z gzikiem, kiełbaskach z ogniska i słodkościach przygotowanych przez rodziców.
Dzień Tabliczki Mnożenia
29.09.2018
Eksperci z klasy 4 czuli się dzisiaj bardzo ważni, przepytywali starszych z tabliczki mnożenia rozdając w nagrodę CERTYFIKATY zdałem pomyślnie egzamin z tabliczki mnożenia. I jeszcze próbka możliwości literackich klasy 4 na Dzień Tabliczki Mnożenia. A na koniec wyłoniony został mistrz tabliczki mnożenia, a właściwie mistrzowie bo wynik 10/10 uzyskał Oskar, Dominik, Michalina, Marcel i Kacper.
Dzień Chłopaka
29.09.2018
Dzień Chłopaka w klasie 2! Oj, działo się, działo... Było: tajemniczo, słodko, wesoło, sportowo, głośno, koleżeńsko i miło! TO BYŁ NAPRAWDĘ FAJNY DZIEŃ!
Napisz kartkę bohaterom
29.09.2018
Z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości klasa pierwsza SP Rogalinek przystąpiła do projektu " Piękna nasza Polska cała". Wykonaliśmy zadanie 13 czyli wysłaliśmy kartki powstańcom.
Projekt matematyczny o zawartości cukru w produktach
29.09.2018
W projekcie wzięły udział wszystkie klasy 4-8. Uczniowie w drużynach sprawdzali zawartość cukru w produktach i obrazowali to w postaci torebek z odważonym cukrem przymocowanych obok opakowania.
Bardzo pouczające były wykłady uczniów, jak szkodliwy jest cukier, jak uzależnia i jakie choroby powoduje.
STRAŻACY W SZKOLE
29.09.2018
Na strażaków zawsze można liczyć. Dzisiaj strażacy z Jednostki Ratownictwa Gaśniczego nr 9 z Mosiny ratowali naszą szkołę przed rojem os, które upodobały sobie miejsce pod dachem szkoły. Przy okazji dzieci z klas młodszych mogły zobaczyć, że strażak nie tylko gasi pożary, ale również bada inne miejsca pod kątem potencjalnego niebezpieczeństwa. Dziękujemy.
Prace uczniów z Rogalinka na okładce "Informatora Mosińskiego"
28.09.2018
Na okładce wrzesińskiego "Informatora Mosińskiego" znajdują się prace naszych najmłodszych uczniów nagrodzone w gminnym konkursie na projekt pocztówki z Mosiny. Organizatorem konkursu była nasza szkoła.
https://www.mosina.pl/…/…/informator_mosinski_wrzesien18.pdf
,,Zbieraj baterie"
23.09.2018
22 września nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu ,,Zbieraj baterie" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Mosinie. Zajęliśmy 2 miejsce spośród szkół i przedszkoli w gminie Mosina. Otrzymaliśmy 4 pojemniki na odpady.
Uczniowie naszej szkoły łącznie zebrali 211,3 kg. Zwycięską klasą została kl. 2. Gratulujemy!
Klasa 7 na zajęciach terenowych w Wielkopolskim Parku Narodowym
22.09.2018
W dniu dzisiejszym klasa 7 była na zajęciach terenowych w Wielkopolskim Parku Narodowym. Uczniowie mieli możliwość praktycznego utrwalenia wiedzy, podziwiali piękno otaczającej przyrody, rozpoznawali gatunki drzew, słuchali opowieści nauczyciela biologii o otaczającej przyrodzie, a także legend związanych ze zwiedzanymi miejscami. Sami musieli wykazać się zdobytą wiedzą wypełniając karty pracy. Ponadto ćwiczyli również pierwszą pomoc, ucząc się prawidłowego bandażowania. Dzień dzisiejszy to dzień Sprzątania Świata, więc całą trasę, którą szli uczniowie posprzątali. Nie obyło się też bez pamiątkowego zdjęcia przy głazie Adama Wodziczki naszego patrona.
Akcja Sprzątanie świata
21.09.2018
Akcja Sprzątanie Świata odbywa się co roku od 1994 r. W akcji zawsze uczestniczą dzieci i młodzież ze szkoły w Rogalinku. Poprzez takie działania chcemy zawstydzić dorosłych, którzy wyrzucili masę śmieci na tzw "górkach" w Rogalinku i nie tylko.
Wielki sukces uczniów z Rogalinka
21.09.2018
Wielki sukces uczniów z Rogalinka, Michalina i Pola Dudek wygrały Młodzieżowy Konkurs Talentów Elegant Show w Mosinie. Marlena Jankowska otrzymała wyróżnienie.
Wybory do SU
21.09.2018
Wybory do SU w Szkole Podstawowej w Rogalinku.
Lekcja lokalnej historii i przyrody
21.09.2018
17 września klasy IV, V i VI miały okazję uczestniczyć w niezapomnianych lekcjach lokalnej historii i przyrody, które połączone zostały z wycieczką do Rogalina. Na początku Pan Pietraszak przekazał uczniom informacje o starodrzewie Rogalina, następnie Pani Sójka opowiedziała w przejmujący sposób historię walk zbrojnych, które toczyły się na naszych obszarach w 1848 roku. Kolejnym punktem programu wycieczki było spotkanie z hodowcą sów- Panem Marciniakiem oraz Panem Jesse- sygnalistą myśliwskim, który zaprezentował hejnały oraz muzykę myśliwską. Uczniowie odwiedzili także mauzoleum Rodu Raczyńskich, gdzie Pani Jackowska przybliżyła im sylwetkę Prezydenta RP Edwarda Raczyńskiego. Wycieczkę zakończyło spotkanie uczniów z przedstawicielami nadleśnictw, którzy opowiadali o zwyczajach zwierząt i przygotowali dla uczestników ciekawe konkursy przyrodnicze oraz poczęstunek. Wiele emocji wzbudziły spotkania ze zwierzętami, dla których uczniowie przynieśli poczęstunek- kasztany.
Ten dzień w pełni nam uświadomił, jakie bogactwa przyrody i kultury mamy w najbliższym sąsiedztwie.
Co nowego w świetlicy
19.09.2018
Wczoraj w świetlicy dzieci pomogły wykonać naszego świetlicowego węża, którego będziemy karmić karteczki z autorami oraz tytułami książek, które udało się przeczytać czy to w domu czy w szkole :) mam nadzieję, że zachęci to dzieci do częstszego sięgania po książki (nie tylko lektury :)) Oprócz tego opracowano nasz system reguł :) zapraszamy do galerii.
"Laboratorium Wyobraźni"
17.09.2018
"Laboratorium Wyobraźni" to Poznański Park Naukowo - Techniczny (Fundacji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza), w którym uczniowie klas 1-3 zdobywali dziś wiedzę w toku 3 warsztatów edukacyjnych. Były zajęcia
z zakresu optyki podczas zwiedzania Wystawy Zielonej pt. "Kątem oka". Niesamowicie ciekawe warsztaty z Robotyki, zakończone walką robotów, własnoręcznie skonstruowanych oraz porcja niezłej zabawy ruchowej na interaktywnych platformach Big Board! Wycieczka była bardzo interesująca, chętnie udamy się tam raz jeszcze, aby zwiedzić Wystawę Czerwoną i uczestniczyć w innych, równie ciekawych zajęciach, które pozwolą nam lepiej zrozumieć otaczający nas świat i zachodzące w nim zjawiska.
Aktywna tablica w klasie pierwszej
16.09.2018
Pierwsze spotkanie klasy pierwszej z aktywną tablicą.
Wolontariat
16.09.2018
Czym jest wolontariat i dlaczego trzeba pomagać innym opowiedział uczeń klasy szóstej.
Rozśpiewane ranczo
16.09.2018
Jakie dźwięki towarzyszą na farmie, czy zwierzęta potrafią śpiewać? Na te i inne pytania odpowiedzi szukały dzieci z klas 0-3, tworząc podwórkową orkiestrę i słuchając pięknych utworów wykonanych na niezwykłych instrumentach.
Narodowe czytanie
9.09.2018
Jak co roku w Szkole Podstawowej w Rogalinku w sobotnie wrześniowe przedpołudnie zgromadzili się Dyrektor Szkoły, Monika Szufnarowska, Pani Sołtys Rogalinka, Dorota Domagała, Pan Radny Zbigniew Grygier, obecni i emerytowani nauczyciele, rodzice, dziadkowie,obecni i przyszli uczniowie, łącznie 67 osób. Razem z filią Biblioteki w Rogalinku szkoła zorganizowała Narodowe Czytanie. Tym razem wybrzmiały fragmenty powieści Stefana Żeromskiego "Przedwiośnie". Lekturze książki towarzyszyła okolicznościowa wystawa rękopisów pisarza. Na koniec uczniowie otrzymali okolicznościowe naklejki i słodycze. Do zobaczenia za rok!
Rozpoczęcie Roku Szkolnego
3.09.2018
No to doczekaliśmy się wszyscy - pierwszy dzwonek.
31.08.2018
Stypendia szkolne o charakterze socjalnym na rok szkolny 2018/2019
16.08.2018
Urząd Miejski w Mosinie informuje, że w terminach od 1 września do 15 września można składać wnioski o stypendium szkolne o charakterze socjalnym na uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Mosina. Z uwagi, że terminy składania wniosków narzucone przez ustawę, tj: 1 września jak i 15 września przypadają w tym roku w dzień wolny od pracy (w sobotę) informujemy, że wnioski będą przyjmowane w terminie od 3 września do 17 września 2018 r. (ostateczny i nieprzekraczalny termin złożenia dokumentów).
Pomoc materialna przysługuje na ucznia od I klasy szkoły podstawowej nie dłużej niż do ukończenia przez ucznia 24 roku życia. Dochód w rodzinie nie może przekroczyć 514 zł netto/osobę. Do dochodu rodziny nie wlicza się świadczenia 500+ i 300+.
Wnioski o stypendium na ucznia będą przyjmowane:
- w głównej siedzibie Urzędu Miejskiego - Pl.20 Października 1, w Biurze Obsługi Interesanta - oraz w budynku Nr 2 Urzędu Miejskiego przy ul. Dworcowej 3, I piętro, pok. nr 3,
- a także za pośrednictwem poczty.
Informacje dotyczące pomocy materialnej oraz druki wniosków do pobrania znajdują się w siedzibie Urzędu w Biurze Obsługi Interesanta oraz na stronie internetowej Gminy: www .mosi
na pl. w zakładce dla Mieszkańca, dział Oświata.
Stypendia, zasiłki, dofinansowania
Wakacje
23.06.2018
Zakończenie Roku Szkolnego
22.06.2018
No to doczekaliśmy się wszyscy - ostatni dzwonek.
Spotkanie profilaktyczne kl. 7 w MOK
22.06.2018
Jesteśmy na spotkaniu profilaktycznym z członkami zespołu Dżem - klasa 7
Wycieczka do Biskupina kl. 4, 5 i 6
12.06.2018
Zwiedzamy Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Zwiedzamy, poznajemy, dowiadujemy się:)
Święto Rodziny
11.06.2018
Dzisiaj odbyło się Święto Rodziny w klasie trzeciej, której kapitanem jest Pani Ewa. Było wzruszająco, trochę z przymrużeniem oka, trochę na sportowo. Smak owocowego tortu pozostał wspomnieniem... Wszyscy zdaliśmy sobie sprawę z tego, jak szybko płynie czas. Każdy ma ważną rolę do odegrania - rolę Mamy, rolę Taty, rolę Dziecka. Ważne, abyśmy doceniali te wspólnie spędzone chwile. Do tej refleksji dołączam krótką fotorelację "ku pamięci"...
Festyn
9.06.2018
Festyn zaczął się biegiem dla dorosłych o Puchar Dyrektora Szkoły, skończył o godz. 18:30 wspólnym ogniskiem. Wystąpił również zespół muzyczny "Projekt Kobieta", można było obejrzeć przedstawienie uczniowskie "Między nami zwierzętami", prezentację polskiego klubu Lacrosse. Dochód z festynu przeznaczony zostanie na zakup tablicy interaktywnej do edukacji wczesnoszkolnej. Występ zespołu tańca węgierskiego Piroska zaszczycił swą obecnością Burmistrz gminy Mosina pan Przemysław Mieloch, sołtys Rogalinka pani Dorota Domagała i radny pan Zbigniew Grygier.
9.06.2018
Rogalinek czyta, czyli akcja "Jak nie czytam, jak czytam!"
8.06.2018
Rogalinek czyta, czyli akcja "Jak nie czytam, jak czytam!". Czytamy własne lapbooki i wybieramy najlepszy. Wymyślamy wierszyki o czytaniu, o tym, jaka to jest książka marzeń.
Drugie miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas III
8.06.2018
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy trzeciej: Marika Łuczak i Szymon Ratajski zajęli drugie miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas III szkół podstawowych zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Mosinie. Konkurs był drużynowy, każdą ze szkół biorących w nim udział reprezentowało dwoje uczniów i mieli do wykonanie sześć zadań o wysokim stopniu trudności. Naszym uczniom, Marice i Szymonowi, gratulujemy!
Odwiedziny siedziby WPN w Jeziorach
4.06.2018
W środę 30 maja uczniowie klasy 4 odwiedzili siedzibę WPN w Jeziorach. Pracownicy parku zaprosili nas do udziału w niezwykłej lekcji przyrody. Po wysłuchaniu kilku informacji o Wielkopolskim Parku Narodowym wyruszyliśmy na spacer ścieżką edukacyjną. Następnie dokumentowaliśmy swoje obserwacje uczestnicząc w warsztatach plastycznych. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie muzeum przyrodniczego i wykonanie kart pracy. Wszyscy bawiliśmy się doskonale.
Wycieczka do Zakopanego i Słowacji
31.05.2018
Atrakcji podczas tej wycieczki było wiele, od wjazdu kolejką linową na Wielką Krokiew, przez wchodzenie na Gubałówkę, zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego i Demianowskich Jaskiń, aż po pobyt w Tatralandii, nurkowanie w poszukiwaniu skarbów. Położona na północy Słowacji Tatralandia to największy park wodny środkowej Europy. Poza tym, że wyróżnia się liczbą basenów termalnych (9) i zjeżdżalni (28) oraz świetnie wyposażonym saunarium. Raj Tatralandii to nie tylko gorące baseny, w których mogliśmy się zrelaksować, ale również egzotyczne palmy, repliki starych afrykańskich budynków i drewniany żaglowiec. Czuliśmy się tak, jakbyśmy znaleźli się na jakiejś odległej wyspie. Wśród atrakcji Tropikalnego Raju znajduje się basen do nurkowania. Przemierzając go, możemy znaleźć ukryte muszle i perły. Frajdę sprawiał również widok prawdziwej rafy koralowej, znajdującej się w dużym akwarium. A wieczorem przygrywała nam góralska kapela i słuchaliśmy opowieści o kultywowaniu tradcji góralskich.
Wycieczka do Poznania
31.05.2018
Dzisiaj klasy 0 -3 odbyły wycieczkę do Poznania, w trakcie której "zaliczyły" wiele różnych atrakcji. Dzieci zwiedziłý Muzeum starych pojazdów, następnie wraz z Panią przewodnik odbyły historyczną podróż po starym Poznaniu zabytkowym tramwajem pt. "Jadę tramwajem Poznań poznaję". Kolejną atrakcją było stare Zoo, gdzie oprócz zabaw i słodkich przekąsek uczniowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych. Dzieci miały okazję zaprzyjaźnić się z sympatycznym, żywym ślimakiem, poznać zwyczaje żółwi, zobaczyć "wylinkę" prawdziwego węża, a także pogłaskać żywego gada! Pomimo początkowych oporów, wielu uczniów odważyło się dotknąć potomka dinozaurów. To była fajna wycieczka!
Dziś Bieg Eleganta w Mosinie
27.05.2018
I my też tam byliśmy. Brawo dla Dominika za zajęcie III miejsca. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zapału i wytrwałości.
Ochotnicza Straż Pożarną w Radzewie
26.05.2018
Dziś pierwszaki, w godzinach popołudniowych "wizytowały" Ochotniczą Straż Pożarną w Radzewie. My, uczniowie z Rogalinka zostaliśmy przyjęci z wielkimi honorami przez strażaków i panią sołtys Radzewa, za co Wszystkim bardzo dziękujemy. Takiego serdecznego, kształcącącego przyjęcia się nie spodziewaliśmy. Poznaliśmy trudną i niebezpieczną pracę strażaka, utrwaliliśmy warsztaty z Pierwszej Pomocy, mieliśmy okazję wykazać się umiejętnościami zręcznościowymi i sportowymi, a przede wszystkim świetnie się bawiliśmy, a jak ? - możecie nas podejrzeć na zdjęciach. Niejeden z nas tę "wizytę" jednak potraktuje poważnie i w przyszłości zasili szeregi jednostki OSP.
Na koniec jeszcze sołectwo Radzewa wraz ze strażakami przygotowało dla nas wiele niespodzianek. Był przepyszny poczęstunek (świeżutkie drożdżowe i napoje) oraz wspaniałe prezenty dla wszystkich uczestników! To było niezapomniane, pełne wrażeń popołudnie! DZIĘKUJEMY! POLECAMY INNYM KLASOM NASZEJ SZKOŁY (I NIE TYLKO) WARSZTATY W OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W RADZEWIE!
"Legenda o warszawskim Bazyliszku"
26.05.2018
Czwarta klasa gościła dzisiaj na lekcjach języka polskiego legendarnego stwora. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć przedstawiających inscenizację "Legendy o warszawskim Bazyliszku".
Dzień Rodziny w klasie l
25.05.2018
Po udanych występach (pierwszaki bardzo się sprężyły i godnie zaprezentowały przygotowany dla Rodziców program), przyszedł czas na życzenia i prezenty, a następnie rozbawione towarzystwo skupiła się wokół ogniska. Przez następne dwie godziny biesiadowania przy wspólnym stole, zajadając pyszne smakołyki, przyniesione przez rodziców. Dzieci wesoło bawiły się na placu zabaw, ciesząc się obecnością swoich rodzin, które przybyły bardzo tłumnie i w komplecie. To było bardzo udane spotkanie.
Wyniki szkolnego konkursu ortograficznego dla klas 7 i gimnazjalnych:
21.05.2018
I miejsce - Kacper Pannert
II miejsce - Aleksandra Polak
III miejsce - Klaudia Bankiewicz
Gratuluję
Anna Ciesielska
"W labiryncie lasu na tropach historii"
15.05.2018
W środę 9 maja reprezentacja naszej szkoły w składzie Janek Szufnarowski, Gosia Kubiak i Łukasz Kochanka zmierzyła się z sześcioma innymi drużynami ze szkół na terenie Gminy Mosina w konkursie "W labiryncie lasu na tropach historii". Konkurs polegał na rozwiązaniu quizu matematyczno - przyrodniczego, testu z matematyki i historii oraz wykonaniu zadań praktycznych na terenie Nadleśnictwa Konstantynowo. Choć miejsca na podium oddaliśmy reprezentacjom innych szkół wróciliśmy bardzo zadowoleni, bo udział w konkursie był dla nas świetną zabawą. Zadanie: cegła waży 2 kg i pół cegły; ile waży cegła? stało się naszym ulubionym.
Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Olimpus sesja wiosenna
13.05.2018
Mamy ogromną przyjemność zakomunikować, że wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Olimpus sesja wiosenna znaleźli się nasi uczniowie: Jan Szufnarowski i Eryk Fryske z kl. 4 oraz Zofia Jurga z kl. 5. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Gminny Mistrz Tabliczki Mnożenia
11.05.2018
Mamy Gminnego Mistrza Tabliczki Mnożenia w klasach szóstych jest nim Maja Szulc. Ogromnie gratulujemy!!!
XV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK w Rogalinku
11.05.2018
Piękne czytanie to niełatwe zadanie, o czym przekonali się wczoraj uczniowie naszej szkoły. Do etapu szkolnego konkursu o tytuł MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA przystąpili finaliści etapów klasowych. Uczestnicy zaskoczyli nas wysokim poziomem swoich umiejętności czytelniczych, niejednokrotnie stawiając jury przed dylematami dotyczącymi wyboru mistrza. Gratulujemy wszystkim!
Oto zwycięzcy z poszczególnych klas:
Klasa I – Iwo Sobański
Klasa II – Jagoda Tarczyńska, Kornel Juskowiak, Karina Gładysz
Klasa III – Zuzanna Wierzbicka
Klasa IV – Martyna Maciejewska
Klasa V – Franciszek Mumot
Klasa VI – Dominika Ratajska
Klasa VII – Oliwia Kaczmarek
Klasa II gimnazjum – Weronika Nowak
Klasa III gimnazjum – Paulina Mieloch
10.05.2018
Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur
9.05.2018
Mamy zaszczyt przedstawić tegorocznych wyróżnionych z naszej szkoły:
Jan Szufnarowski kl.4 wynik bardzo dobry
Marika Łuczak kl.3 wyróżnienie
Eryk Fryske kl. 4 wyróżnienie
Zofia Jurga kl. 5 wyróżnienie
Łukasz Kochanka kl.7 wyróżnienie
Weronika Nowak kl. 2g wyróżnienie
Gratulujemy!
II m. w Gminnym Konkursie Matematycznym Szkół Podstawowych
9.05.2018
Jesteśmy dumni z naszych uczniów: Mai Szulc kl. 6, Franka Mumota kl. 5 i Janka Szufnarowskiego kl. 4, którzy wywalczyli II m. w Gminnym Konkursie Matematycznym SP.
XV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK w Rogalinku
9.05.2018
W dn. 8 - 15 maja obchodzimy Tydzień Bibliotek pod hasłem "(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA". Klasa VI, już po raz kolejny, przygotowała akcję "Z lekturką pod chmurką". Uczniowie codziennie na dużej przerwie czytają najmłodszym ich ulubione bajki. Zapraszamy serdecznie jeszcze w czwartek i piątek.
Zajęcia świetlicowe
9.05.2018
Podczas zajęć świetlicowych staramy się urozmaicać swój czas. Dzisiejszy dzień upłynął nam na budowaniu z klockow, malowaniu flagi Unii Europejskiej oraz wiosennej, tęczowej ilustracji. Bawiliśmy się również na placu zabaw :) zapraszamy do galerii.
Wizyta arcybiskupa Stanisława Gądeckiego
30.04.2018
Wizyta arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w Szkole Podstawowej w Rogalinku.
Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
30.04.2018
Z okazji zbliżających się świąt majowych SP w Rogalinku odwiedził również król Stanisław August Poniatowski, Stanisław Staszic, Ignacy Krasicki oraz Ksawery Branicki. Inscenizacja dotycząca uchwalenia Konstytucji 3 Maja w wykonaniu Poli Dudek, Franka Mumot, Zuzi Wawrzyniak, Dominiki Ratajskiej, Weroniki Czech, Zosi Jurga, Nikoli Galbarczyk i Martyny Mańka. Kilka artykułów ze współczesnej Konstytucji przeczytały uczennice kl 7, 2 i 3 gim.
Konkurs Złota Żabka w dziedzinie matematyki
21.04.2018
Mam przyjemność powiadomić, że Kacper Pannert kl. 7 zajął 37 miejsce w konkursie Złota Żabka w dziedzinie Matematyki, w którym wzięło udział 306 szkół z całej Wielkopolski.
wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Afik Historyczny"
15.04.2018
Dzisiaj otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Afik Historyczny". Jan Szufnarowski, uczeń kl. 4, uzyskał I miejsce w województwie, a III miejsce w zmaganiach ogólnopolskich. Gratulacje!
I m. w Gminnym Konkursie Anglomat
13.04.2018
I m. w Gminnym Konkursie Anglomat. Zwycięska drużyna kl. 4 to Eryk Fryske, Basia Bąk i Janek Szufnarowski, musiała się wykazać doskonałą znajomością angielskiego i matematyki. Gratulacje
Warsztaty edukacyjne z zakresu Pierwszej Pomocy
10.04.2018
Dzisiaj w naszej szkole dla klas 0 -3 odbyły się warsztaty edukacyjne z zakresu Pierwszej Pomocy. Dzieci zdobyły wiadomości i umiejętności, związane z niesieniem pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia, a nawet życia poszkodowanego. Uczestnicy mieli okazję wykonać masaż serca, a także zapoznać się z działaniem defibrillatora. Wszyscy wiemy, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy. Takie działania, podejmowane często przez dzieci, wielokrotnie już uratowały ludzkie życie. Jesteśmy dumni z młodych ratowników naszej szkoły.
PODSUMOWANIE ZBIÓRKI MAKULATURY – marzec
10.04.2018
1. klasa 2 – 94 kg na osobę
2. klasa 6 – 39 kg na osobę
3. klasa 2g – 36 kg na osobę
4. klasa 5 – 34 kg na osobę
5. klasa 4 – 30 kg na osobę
6. klasa 1 – 16 kg na osobę
7. klasa 7 – 11 kg na osobę
8. klasa 3 – 10 kg na osobę
9. zerówka - 5 kg na osobę
10. klasa 3 g – 4 kg na osobę
INDYWIDUALNIE
1. Weronika Nowak 2g -2055
2. Mateusz Nowak 2 – 2055
3. Xawery Knop 2 – 1396
4. Iga Szulc 4 – 771
5. Maja Szulc 6 – 771
6. Paulina Rybska 5 – 718
7. Jakub Bral 2 – 618
8. Małgosia Kubiak 5 - 434
9. Liliana Banaszak 1 - 280
10. Franek Mumot 261
Za pieniądze uzyskane w lutym zakupiony został sprzęt sportowy oraz materiały kreatywne i plastyczne do świetlicy. Zachęcamy do udziału w ostatniej w tym roku zbiórce na początku czerwca.
Dzień irlandzki
6.04.2018
Wielkanoc w klasie I
27.03.2018
Wielkanoc w klasie I - pomimo typowo zimowej aury zawitał do nas nawet prawdziwy Zając, który nie zważając na kiepską pogodę przygotował dzieciom słodkie upominki w plenerze. Po powrocie do szkoły z przyjemnością zasiedliśmy do wspólnego stołu, zastawionego zgodnie z polskimi tradycjami. W końcu przyszedł czas na stare, "jajkowe" zabawy, które cieszyły się wielkim powodzeniem wśród pierwszaków. Być może nawet większym niż gry komputerowe? I tym optymistycznym akcentem kończymy relację z wielkanocnego spotkania w klasie I, życząc Wszystkim wesołych Świąt!
Wycieczka po poznańskiej starówce kl. 7
27.03.2018
Dzisiaj klasa 7 zwiedzała ratusz i starówkę w Poznaniu, ale w nietypowy sposób. Owszem po ratuszu oprowadził nas przewodnik, ale o atrakcjach starego rynku opowiadali już sami uczniowie. Do tego musieli orientować się na mapie i zaznaczać odpowiednie budynki na mapie. Piękny ten nasz Poznań.Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Wiosenne przebudzenie
26.03.2018
W dzisiejszym gminnym konkursie recytatorskim pt. Wiosenne przebudzenie, Szkołę Podstawową w Rogalinku reprezentowały Zosia Ożańska z klasy 1 oraz Zuzia Wawrzyniak z klasy 5. Zosia zajęła pierwsze miejsce (klasy 1-3) otrzymując tym samym nominację do udziału w konkursie powiatowym, a Zuzia trzecie (klasy 4-6). Obie dziewczynki były wspaniałe! Gratulujemy!
Gminny konkurs języka angielskiego dla klas V SP Spelling Bee
26.03.2018
Gminny konkurs języka angielskiego dla klas V SP Spelling Bee czyli Mistrz Literowania. Nasze pszczółki były bardzo pracowite - Apolonia Dudek III miejsce, Martyna Manka tuż za podium. CONGRATULATIONS!
I miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim "Wiosenne przebudzenie"
26.03.2018
Gratulujemy naszej koleżance Zosi Ożańskiej z klasy I, która zajęła I miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim "Wiosenne przebudzenie" i będzie reprezentowała naszą szkołę w powiatowym etapie w Murowanej Goślina
Brawo Zosia!
Wojewódzki Konkurs Matematyczny etap rejonowy
25.03.2018
No to piszemy Wojewódzki Konkurs Matematyczny etap rejonowy - Kacper Pannert i Łukasz Kochanka kl. 7, przedstawiciele naszej szkoły na tym konkursie.
Wizualizacja najciekawszych fragmentów książki na j. polskim
25.03.2018
Dzisiaj wpłynęła do nas kolejna piękna sesja zdjęciowa ilustrująca najciekawsze momenty wybranej przez Uczniów lektury. Jesteśmy pod wrażeniem wspaniałych pomysłów na wizualizację najciekawszych fragmentów książki.
Pierwszy Dzień Wiosny aktywnie
25.03.2018
Jak Dzień Wagarowicza to tylko w Jump Arenie.
Tablice multimedialne w użyciu
25.03.2018
Porównujemy ułamki, zaznaczamy na osi liczbowej, rozpoznajemy ułamki kl. 4, działamy na liczbach ujemnych kl. 6. Tablice są codziennie w użyciu bardzo intensywnie.
Niespodzianka dla naszych Absolwentów
25.03.2018
Wy też kiedyś tworzyliście piękne fotograficzne interpretacje lektur. Pamiętacie?
„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”
25.03.2018
Wojewoda Wielkopolski - na wniosek konkursowy złożony przez Dyrektora Szkoły w październiku 2017 - udzielił wsparcia finansowego w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.
Decyzją Wojewody Wielkopolskiego nasza szkoła otrzyma 15.000 zł (w tym 3.000 wkładu własnego) na zakup książek do szkolnej biblioteki! Hurra!
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty…
22.03.2018
Chociaż widoki za oknem nie przekonują nas o tym, mamy już wiosnę! Prawdziwie wiosenny klimat stworzyli dziś Uczniowie naszej szkoły, recytując wybrane przez siebie wiersze podczas szkolnego etapu XIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „ Wiosenne Przebudzenie”. Gratulujemy Uczniom wspaniałych występów, a poniżej prezentujemy tych, których występy najbardziej ujęły dziś publiczność.
Klasa 0
I miejsce- Anika Maćkowiak
I miejsce- Bogumiła Szufnarowska
I miejsce- Helena Szufnarowska
II miejsce- Wiktoria Przybylak
II miejsce- Amelia Nitendel- Kaliszer
Klasy 1-3
I miejsce- Zofia Ożańska
II miejsce- Helena Jurga
III miejsce- Wiktoria Witkowska
wyróżnienie- Emil Szufnarowski
wyróżnienie-Wiktor Sioch
wyróżnienie- Amelia Bednarz
Klasy 4-6
I miejsce- Zuzanna Wawrzyniak
II miejsce- Dominika Ratajska
III miejsce- Iga Szulc
III miejsce- Barbara Bąk
wyróżnienie- Jan Szufnarowski
wyróżnienie- Emilia Kubiak
"Bajkowisko"
17.03.2018
W piątek 16.03.2018 r. w Szkole Podstawowej odbyły się dla klas 0-III warsztaty edukacyjne pt. "Bajkowisko". Dzieci odgadywały tytuły bajek słuchając muzyki oraz układały puzzle do znanych im bajek.
I miejsce w historycznym Gminnym Konkursie o Piastach
17.03.2018
Wróciliśmy z kolejnym sukcesem. Uczniowie klasy 4 i 5: Jan Szufnarowski, Martyna Mańka i Kacper Matecki zajęli I miejsce w historycznym Gminnym Konkursie o Piastach.
SPOTKANIE AUTORSKIE. Spotkanie z pisarzem książek dla dzieci - Panem Łukaszem Wierzbickim
14.03.2018
Spotkanie klas 1-3 i 4 z pisarzem książek dla dzieci - Panem Łukaszem Wierzbickim.
Kolejna wizyta pisarza Łukasza Wierzbickiego w szkole w Rogalinku na zaproszenie Mosińskiej Biblioteki Publicznej.
Jako pierwsi usłyszeliśmy o najnowszej książce pisarza "Ocean to pikuś". Jak zwykle nie tylko edukacja, ale i dużo dobrej zabawy.
Lekcja języka polskiego w kl. 4
14.03.2018
Podczas lekcji języka polskiego kl. 4 wykonała mapę mentalną o położeniu Polski. Odpowiedzi uczniowie szukali w wierszu Antoniego Słonimskiego. Oto efekty ich pracy.
Gminny etap XVII Powiatowego Konkursu „Ortograficzne Potyczki”
14.03.2018
W piątek, 9 marca, w Szkole Podstawowej w Rogalinku odbył się gminny etap XVII Powiatowego Konkursu „Ortograficzne Potyczki” . W szranki stanęły trzyosobowe zespoły ze szkół leżących na terenie Gminy Mosina. Uczniowie klas szóstych przez 60 minut rozwiązywali test. Najwięcej problemów sprawiła uczestnikom zmagań ortograficzna krzyżówka. Najlepszy okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie i to on będzie w kwietniu reprezentował nasz region w Koziegłowach. Tuż za nim uplasowali się uczniowie z Rogalinka. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogalinku bardzo dziękuję za organizację konkursowych potyczek P. Dorocie Konik, P. D. Juskowiak i P. J. Mazurek.
Akcja charytatywna na rzecz poszkodowanych w tragedii na poznańskim Dębcu
14.03.2018
Serdecznie dziękuję Uczniom i Rodzicom za zebrane dla osób poszkodowanych w tragedii na poznańskim Dębcu artykuły papiernicze i artykuły gospodarstwa domowego. Nasza zbiórka kończy się w piątek, 16 marca. Dołącz do niej w najbliższym tygodniu, czekamy na Ciebie! Dary przekażemy potrzebującym za pośrednictwem CARITASU. Dyrektor Szkoły
Żywa lekcja historii
6.03.2018
Żywa lekcja historii Żołnierzy Wyklętych oraz Powstania Poznańskiego w dniu 28 Czerwca 1956 r. Fotorelacja z wycieczki edukacyjnej klas 5 I 6 w Muzeum Powstania Poznańskiego - Czerwiec 1956.
Program Aktywna Tablica
2.03.2018
Uczymy się jak wykorzystywać tablice multimedialne, czyli lekcja pokazowa w kl. 5 i dzielenie się wiedzą nauczycieli z gminy w ramach programu Aktywna Tablica.
Lekcje języka polskiego
2.03.2018
Omawiamy wiersz pt. " Przed pomnikiem Wielkiego Człowieka" i zastanawiamy się, co naszym Czwartoklasistom może pomóc stać się kiedyś wielkimi ludźmi.
Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w warcabach
2.03.2018
Emil Szufnarowski z kl 3, Martyna Mańka, Tomasz Aniołkowski i Franciszek Mumot z kl. 5 wzięli udział w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w warcabach. Dla Szkoły wywalczyli 5 miejsce. Serdecznie im gratulujemy.
Zajęcia w świetlicy
2.03.2018
Dzisiaj nasze Świetliki udoskonalały małą motorykę poprzez ręczne szycie przeróżnych przedmiotów. Część dzieci szyła torebki, inne poduszki, portfeliki, a Paulinka węża - oto efekty ich pracy.
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Olimpus sesja zimowa
27.02.2018
I znów mamy laureata Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Olimpus, tym razem w sesji zimowej został nim Eryk Fryske z kl. 4.
Koniec semestru
9.02.2018
Koniec semestru to czas podsumowań. Wręczone nagrody i dyplomy. Niektórym rąk brakowało, żeby je udźwignąć. Pożegnaliśmy też długoletniego dyrektora i nauczyciela p. Kazimierza Gzika, który odchodzi na emeryturę. Dziękujemy za wszystko Panie Kazimierzu.
"POZNAŃSKIE PAMIĘTNIKI"
5.02.2018
W piątek zerówkowicze i pierwszaki uczestniczyły w kolejnym koncercie na żywo, który cyklicznie odbywa się w naszej szkole każdego miesiąca. Piątkowe spotkanie pt. "POZNAŃSKIE PAMIĘTNIKI" przybliżyło nam twórczość trzech wielkich, polskich kompozytorów: Wieniawskiego, Paderewskiego i Nowowiejskiego.
W świetlicy został zamontowany dywan interaktywny
31.01.2018
W piątek w świetlicy został zamontowany dywan interaktywny zawierający ok. 75 gier pobudzających dziecięcą wyobraźnię oraz zachęcających do aktywności ruchowej, dzieci były niezwykle zainteresowane i podekscytowane! Bardzo dziękujemy!
Klasa 7 na lodowisku
27.01.2018
W ramach dbania o kondycję, ale i dla świetnej zabawy pojechaliśmy na lodowisko, jako że zima nas nie rozpieszcza i w naturze trudno o lód.
Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale
27.01.2018
Bal karnawałowy to dzień niezwykły, jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wiele przeżyć i radości.
Tego dnia można spotkać w szkole wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów i wiele innych postaci bajkowych. Na sali podczas pląsów i tańców robi się kolorowo i wesoło.Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach prowadzonych przez firmę ART-MUSIC.
"Akademia Bezpiecznego Puchatka"
24.01.2018
Dzisiaj pierwszoklasiści Testem Bezpieczeństwa podsumowali swój aktywny udział w ogólnopolskim programie "Akademia Bezpiecznego Puchatka", uzyskując Certyfikat. Wszystkie dzieci indywidualnie online rozwiązały 15 zadań dotyczących bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Mamy nadzieję, że zdobytą wiedzę równie dobrze jak w teście, bedą umiały zastosować w praktyce.
Łyżwiarka na lodzie
24.01.2018
W świetlicy dzieci z samego rana wykonały pracę - łyżwiarkę ma lodzie, a Tosia i Zosia dodatkowo stworzyły maski na piątkowy bal karnawałowy.
Dzień Babci i Dziadka
19.01.2018
Po występach dzieci z klasy I z okazji Dnia Babci i Dziadka przyszedł czas na życzenia i upominki, a następnie wspólną zabawę dziadków z wnukami, a nawet zdrową, wesołą rywalizację między Senorami, w toku różnych konkurencji. Spotkanie było bardzo udane. W imieniu uczniów dziękuję serdecznie Wszystkim Dziadkom za liczne przybycie (mimo niesprzyjających warunków pogodowych). Do zobaczenia za rok!
Kolędowanie "Śladami Trzech Króli" w poznańskiej katedrze
17.01.2018
Każdego roku zespół muzyczny bierze udział w kolędowaniu "Śladami Trzech Króli" w poznańskiej katedrze, w tym roku zaprosiliśmy także rodziców.
Badanie wyników nauczania z matematyki
16.01.2018
Badanie wyników nauczania z matematyki "sesja z plusem 2" wydawnictwa GWO.
Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego Szkół Podstawowych
12.01.2017
1. Kacper Pannert 31 p.- awans do etapu rejonowego kl. 7
2. Łukasz Kochanka 30 p.- awans do etapu rejonowego kl. 7
3. Mateusz Stachowski kl.7
4. Kacper Bankiewicz kl. 7
5. Małgorzata Woś kl. 6
5. Marcin Pawlak kl. 7
6. Sebastian Mikołajczak kl. 7
6. Maja Szulc kl. 6
7. Wiktoria Nowak kl. 7
8. Filip Adamczyk kl. 7
Gratulujemy!
Zabawy w świetlicy
12.01.2017
Dziś podczas zajęć w świetlicy postawiliśmy na zabawy z całą grupą z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Zabawy wprawily nas w doskonały nastrój.
Operowe opowieści wg Staniaława Moniuszki
12.01.2017
W dniu 12.01.2018. dzieci z klasy "0" i "I" miały okazję obejrzeć fragmenty spektaklu operowego, poprzedzone komentarzem podróżnika Marcela. Brawurowo wykonane arie operowe przez solistkę podkreśliły niezwykłość spektaklu. Celem spotkania było pokazanie najmłodszej publiczności uroku i wyjątkowości opery jako gatunku muzycznego.
Punkt podróżuje w Królestwie Geometrii. Kl. 4
11.01.2018
Uczymy się co to jest prosta, odcinek, półprosta na przedstawieniu Punkt podróżuje w Królestwie Geometrii. Kl. 4
Zdolni niesłychanie – o laureatach z Rogalinka
10.01.2018
W ciągu ostatnich dwóch miesięcy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Wodziczki w Rogalinku wzięli udział w wielu konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych o zasięgu ogólnokrajowym. Jan Szufnarowski, uczeń kl. 4, zdobył: 1. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym na temat Piastów i Jagiellonów, 1. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym na temat wiedzy o historii symboli narodowych, 1. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym, 3. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na temat historii symboli narodowych, 3. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym, 8. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Mitologicznym (pokonał 3646 uczniów).
Eryk Fryske, również uczeń kl. 4, uzyskał tytuł laureata w dwóch Ogólnopolskich Konkursach Matematycznych, zdobywając w jednym 1., w drugim 3. miejsce.
Zofia Jurga, piątoklasistka, została wyróżniona w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży „Pod kolorowym Parasolem Jesieni”, uczennica jest również laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego, (uplasowała się na 9. miejscu).
Szkoła Podstawowa w Rogalinku może również pochwalić się sukcesami sportowymi. W grudniu na XXI Mikołajkowym Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt i Chłopców w Murowanej Goślinie dziewczęta zdobyły IV miejsce, a chłopcy VI.
Dyrektor Szkoły dziękuje za trud włożony w przygotowanie laureatów pani Marioli Samborskiej, Katarzynie Szymkowiak, pani Bożenie Łuczak i panu Stefanowi Wieczorkowi.
Monika Szufnarowska
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Adama Wodziczki w Rogalinku
Relacja na portalu Gminy Mosina
Akcja charytatywna
8.01.2018
W dniu 28.12.2017 zostały wręczone produkty, które zbierała Szkoła Podstawowa im. prof. Adama Wodziczki z Rogalinka dla jadłodajni sióstr Albertynek z Poznania. Szkołę reprezentowali p. Alina Potocka i Kacper Matecki. Siostry bardzo miło nas ugościły, pokazały kuchnie, gdzie siostry gotują obiady dla bezdomnych, jadłodajnie, kaplice oraz swój klasztor. Siostra Renata opowiadała nam o różnych doświadczeniach w Poznańskim klasztorze. Szkoła otrzymała podziękowanie od siostry prowincjalnej s. Klary i od s. Renaty.
Międzynarodowy Konkurs Kolęd i Pastorałek w Gnieźnie
8.01.2018
16 grudnia zespół muzyczny ze Szkoły Podstawowej w Rogalinku uczestniczył w przesłuchaniach Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Gnieźnie. Byliśmy najmłodszą grupą i pierwszy raz graliśmy na prawdziwej scenie. Przeżycia niezapomniane. Nie przeszliśmy do następnego etapu, ale mamy zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie do występów w kwietniu.
"Uczniowska szopka"
22.12.2017
"Uczniowska szopka"- świąteczne przedstawienie w wykonaniu klasy I, połączone ze spotkaniem wigilijnym. Wesołych Świąt!
Wspólne kolędowanie i Jasełka kl. 0
22.12.2017
Jasełka
19.12.2017
Grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej pod kierunkiem p. Kamili Ożańskiej i p. Doroty Konik przygotowała coroczne jasełka, zdobywając I miejsce na Przeglądzie Jasełek w Mosinie. W dniu 19.12.2017 r. mogliśmy podziwiać zdolności aktorskie naszych uczniów na deskach teatru szkolnego. Spektakl przypomniał wszystkim, że Boże Narodzenie to czas, w którym należy zapomnieć o wygórowanych ambicjach, nieczułości i braku czasu. Dobro, miłość, rodzina, przyjaciele, otwartość na drugiego człowieka to wartości, o których mówił główny bohater przedstawienia, Momo i które powinny być ważne nie tylko w święta.
"Choinka pachnąca poezją"
17.12.2017
13 grudnia br. po raz 16 już odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski pt. ,,Choinka pachnąca poezją" dla klas 0-III. Młodzi recytatorzy wprowadzili wszystkich w magiczny nastrój, który zawsze towarzyszy Świetom Bożego Narodzenia. Uczestnicy pięknie recytowali przygotowaną poezję, ale jury postanowiło szczególnie nagrodzić następujace osoby:
wyróżnienia otrzymali: Kuba Brak kl.II , Bogusia Szufnarowska kl. ,,0" i Oliwia Michalski kl. ,,0".
III miejsce - Michalina Dudek z kl. III,
II miejsce - Wiktoria Witkowska z kl. II,
I miejsce - Wiktor Sioch z kl. III.
Wszystkim recytatorom Gratulujemy i życzymy Wesołych Świąt !
Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna
14.12.2017
Miło nam poinformować, że uczeń kl. 4, Jan Szufnarowski zdobył 8 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej dla uczniów szkół podstawowych. W olimpiadzie udział wzięło 3646 dzieci z całego kraju. Z kolei Karolina Szulc uplasowała się na 54 miejscu i pokonała 2881 gimnazjalistów. Gratulujemy!
Gminny Przegląd Jasełek
14.12.2017 | |